X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Premiera książki "Warszawskie Dzieci ‘44"

02.08.2021 19:07
Dzieci podczas Postania Warszawskiego przenosiły powstańczą pocztę, były łącznikami, pomagały w polowych szpitalach – patrzyły na śmierć i same ginęły. 
Audio
Warszawskie Dzieci 44
"Warszawskie Dzieci '44"Foto: Ewa Plisiecka/PRdZ

1 sierpnia mija 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Bój o wyzwolenie miasta, z ogromnym zaangażowaniem mieszkańców Warszawy, trwał 63 dni.

W czasie walk zginęło od 16 do 18 tysięcy powstańców, a straty wśród osób cywilnych wyniosły, według różnych źródeł, od 150 do 200 tysięcy osób.

W Powstaniu walczyły i ginęły także dzieci. Ich losami zajęła się Agnieszka Cubała, autorka książek o tematyce powstańczej. O swojej ostatniej książce -„Warszawskie Dzieci ‘44” - opowiedziała Ewie Plisieckiej.

 

 

Polska grafika w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Brukseli

30.07.2021 15:57
W Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w belgijskiej stolicy zostały pokazane prace wybranych grafików współczesnych. Zaprezentowanych artystów łączy fascynacja technikami graficznymi, które łączą z wrażliwością i kreatywnością.

Największy portal o polskiej kulturze - Culture.pl - ma już dwadzieścia lat

30.07.2021 18:05
Z tej okazji redakcja przygotowała specjalne urodzinowe wydanie, a Instytut Adama Mickiewicza podsumowuje dotychczasową działalność wydawanego przez siebie portalu.

Kolejna edycja kampanii BohaterON. Organizatorzy zachęcają do wysyłania kartek z życzeniami do powstańców

31.07.2021 10:00
Przed 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego po raz kolejny organizatorzy kampanii zachęcają do wysyłania kartek z życzeniami do powstańców.