X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska chce kupić 32 nowoczesne myśliwce F-35

25.06.2019 12:49
W ramach współpracy z USA Polska chce kupić 32 nowoczesne myśliwce F-35. Do Polski ma też przyjechać kolejnych tysiąc amerykańskich żołnierzy
Audio
  • W magazynie m.in. rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą i ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem oraz relacja z uroczystości w Lucernie, upamiętniających Konstantego Rokickiego
Minister Mariusz Błaszczak z wizytą w USA
Minister Mariusz Błaszczak z wizytą w USAFoto: Twitter/Ministerstwo Obrony Narodowej/@MON_GOV_PL

W magazynie "Widziane z Polski" rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą.

Obecność wojsk amerykańskich w Polsce ma charakter trwały - tak mówi w specjalnym wywiadzie dla Polskiego Radia prezydent Andrzej Duda. W ubiegłym tygodniu, w Białym Domu prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych podpisali umowę o współpracy wojskowej. Na jej podstawie do Polski ma przyjechać kolejnych tysiąc amerykańskich żołnierzy. Mają też powstać centra szkolenia, centra logistyczne a także dowództwo dywizyjne. W ramach współpracy ze Stanami Zjednoczonymi Polska chce też kupić 32 nowoczesne myśliwce F-35.

O polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej rozmawiamy także z Mariuszem Błaszczakiem, ministrem obrony narodowej.

W naszym programie także relacji z uroczystości w Lucernie w Szwajcarii gdzie upamiętniono konsula Konstantego Rokickiego. Uroczystość odbyła się  z okazji 120. rocznicy urodzin polskiego dyplomaty w Szwajcarii, który w czasie drugiej wojny światowej ratował Żydów. Hołd Konstantemu Rokickiemu na cmentarzu w Lucernie oddali ocaleni z zagłady, rodzina dyplomaty, wicepremier Jarosław Gowin oraz dyplomaci z Polski, Izraela i Słowacji. Uroczystości w Lucernie obserwowała Katarzyna Ingram.

Pedagodzy z całego świata przyjechali  do Torunia na VIII Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych „Wschód, Zachód - Łączy nas Polska”. Rozmawiali m.in. o kształtowaniu tożsamości narodowej i kulturowej na emigracji oraz wsparciu polskiej oświaty. Wszystkie bloki łączyło hasło „Polskość poza granicami Rzeczpospolitej: Rodzina, Szkoła, Kościół”.  Z uczestnikami Zjazdu rozmawiała Monika Kaczyńska.

W naszym programie także audycja z cyklu "Wybitni Polacy II RP", poświęcona Stefanowi Żeromskiemu, pisarzowi, publicyście, dramaturgowi, jednemu z najwybitniejszych przedstawicieli Młodej Polski.

Do wysłuchania magazynu "Widziane z Polski" zaprasza Halina Ostas.