X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Eksplozja polskości w Ameryce Południowej. Spotkanie młodych Polaków w Kurytybie

12.07.2019 20:29
Kongres Młodzieży Polonijnej w Ameryce Południowej dodał animuszu tym młodym ludziom, którzy widzą sens w tym, żeby czuć się Polakami i wzmacniać polskość. O fenomenie spotkania w Kurytybie, w rozmowie z Dariuszem Piotrem Bonisławskim, prezesem Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"
Audio
  • W magazynie m.in. o obchodach rocznicy rzezi wołyńskiej, polskiej premierze filmu "Poland: The Royal Tour", bilansie Szczytu Bałkanów Zachodnich w Poznaniu oraz Kongresie Młodzieży Polonijnej w Kurytybie [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PR24

W magazynie "Widziane z Polski" relacjonujemy uroczystości w Warszawie, podczas których uczczono ofiary rzezi wołyńskiej. Zorganizowano je w ramach Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa.

Mówimy także o krajowej premierze filmu „Poland: The Royal Tour”, w którym przewodnikiem po naszym kraju jest premier Mateusz Morawiecki. „Poland: The Royal Tour” to produkcja zrealizowana przez amerykańskiego dziennikarza Petera Greenberga wraz z Polską Fundacją Narodową.

W naszej audycji - w rozmowie z Szymonem Szynkowskim vel Sękiem, wiceministrem spraw zagranicznych - powracamy też do ustaleń Szczytu Bałaknów Zachodnich w Poznaniu. "Szczyt Bałkanów Zachodnich w Poznaniu był szansą na pokazanie, że Polska w kontekście rozszerzenia Unii Europejskiej nie dba tylko o Partnerstwo Wschodnie - do tej pory byliśmy z tego głównie znani - ale że jest też aktywnym graczem również na kierunku bałkańskim i potrafiła to skonkretyzować w formie zorganizowania dużego międzynarodowego wydarzenia, które zakończyło się ambitnymi konkluzjami" - mówi Szymon Szynkowski vel Sęk.

Naszym gościem jest również Dariusz Piotr Bonisławski, prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", który opowiada o Kongresie Młodzieży Polonijnej Ameryki Południowej w Kurytybie, w Brazylii. Uczestnicy Kongresu są zgodni, że dodał on animuszu tym młodym ludziom, którzy widzą sens w tym, żeby czuć się Polakami i wzmacniać polskość.

W naszym programie również audycja z cyklu "Wybitni Polacy II RP", poświęcona Tadeuszowi Sendzimirowi, znakomitemu inżynierowi, wynalazcy, nazywanemu "Edisonem metalurgii".

Wraz z Kamilem Zalewskim przenosimy się też do Wilna, gdzie wysokie litewskie odznaczenie odebrał Piotr Naimski. Pełnomocnik polskiego rządu ds. energetyki odebrał Krzyż Oficerski Orderu "Za Zasługi dla Litwy". Odznaczenie zostało wręczone przez prezydent Dalię Grybauskaite.

Do Światowej Wystawy EXPO 2020 w Dubaju pozostał jeszcze ponad rok. Jednak już teraz trwają intensywne przygotowania od strony organizacyjnej i merytorycznej. O tym, jak przebiegają prace, opowiada wraz ze swoim rozmówcą, Tadeuszem Kościńskim, komisarzem sekcji polskiej wystawy, Klaudiusz Madeja.

Do wysluchania magazynu "Widziane z Polski" zaprasza Halina Ostas.

Zobacz więcej na temat: MSZ Poznań