X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rada Gabinetowa o Bliskim Wschodzie i Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie

10.01.2020 13:23
Nie ma żadnych sygnałów o bezpośrednim zagrożeniu dla polskich żołnierzy - czy to na Bliskim Wschodzie, czy gdziekolwiek - zapewnił prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Gabinetowej. Sytuacja na Bliskim Wschodzie po ubiegłotygodniowym ataku amerykańskim w Bagdadzie, w którym zginął m.in. irański generał Ghasem Solejmani oraz wizyta prezydenta w Jerozolimie - to główne tematy spotkania.
Audio
  • W magazynie, m.in. o decyzji prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie wyjazdu do Jerozolimy na Forum Holokaustu, przypominamy również o udziale naszego kraju w wyzwoleniu stolicy Łatgalii od wojsk bolszewickich, a także o wdrażaniu sieci 5G w Gdyni [posłuchaj]
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia Rady Gabinetowej
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia Rady GabinetowejPAP/Radek Pietruszka

W magazynie "Widziane z Polski" podsumowujemy najważniejsze wydarzenia polityczne minionego tygodnia w Polsce i na świecie. Na gorącą atmosferę na Bliskim Wschodzie i zaognione relacje amerykańsko - irańskie reaguje również Polska. W tym tygodniu, po posiedzeniu Rady Gabinetowej, prezydent Andrzej Duda poinformował także o swojej decyzji, że mnie pojedzie do Jerozolimy na Światowym Forum Holokaustu, które odbędzie się 23 stycznia z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

W naszym magazynie wracamy jeszcze do 2019 roku, żeby przypomnieć największe sukcesy polskiej dyplomacji. Przypominamy również o udziale naszego kraju w wyzwoleniu stolicy Łatgalii od wojsk bolszewickich. Kamil Zalewski był w Dyneburgu i Krasławiu, gdzie w ubiegły piątek odbyły się obchody setnej rocznicy tego wydarzenia.

Play podpisał memorandum z Miastem Gdynia, na mocy którego zostanie uruchomiona największa na skalę krajową sieć 5G. Gdynia jest pierwszym polskim miastem, w którym na tak szeroką skalę wprowadzono sieć najnowszej generacji. To także ważny moment dla całej branży telekomunikacyjnej w Polsce, gdyż jeszcze nigdy sieć 5G nie została udostępniona w tak dużym zasięgu. Z Michałem Ziółkowskim, dyrektorem do spraw technologicznych i członkiem zarządu sieci Play rozmawiał Przemysław Pawełek.​

W tym wydaniu "Widziane z Polski" mówimy więcej o Trójmieście. Stocznia Gdańska kojarzy się większości z wydarzeniami w sierpniu 1980 roku, gdy trwał tam strajk robotników. W tamtejszej sali BHP powstało 21 postulatów robotników. W Stoczni podpisano porozumienie sierpniowe. Ale jest to bardzo ciekawy obiekt do dziś. Obecnie ubiega się o wpisanie na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Tomasz Błyskosz, kierownik Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Gdańsku, opowiedział Klaudiuszowi Madeji o ciekawych miejscach Stoczni.

W naszym programie także audycja z cyklu "Język polski bez granic". Tym razem rozmawiamy o zapożyczeniach w języku polskim, czyli razem z dr Agatą Hącią, językoznawczynią z UW, odpowiemy na pytanie: po co nam takie wyrazy jak biznes, menu czy szlafrok?

W cyklu "Kierunek: Polska" Małgorzaty Frydrych zapraszamy na spotkanie z Agatą Michalską, która po licznych przeprowadzkach, w końcu na stałe wróciła do ojczyzny.

Na magazyn "Widziane z Polski" zaprasza Katarzyna Semaan.