X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Związek Nauczycieli Irlandii chce noszenia maseczek przez dzieci od 6. roku życia

26.08.2020 16:58
"The Irish Times" opublikował wezwanie związku nauczycieli do zaostrzenia restrykcji na terenie szkół, w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego. Związek kwestionuje zasady zwalniające uczniów klas niższych z noszenia maseczek.
Uczniowie będą musieli zakładać maseczki?
Uczniowie będą musieli zakładać maseczki?shutterstock.com/Halfpoint

Światowa Organizacja Zdrowia wydała zaktualizowane zalecenia, że uczniowie od 12. roku życia powinni nosić maseczki, a dzieci w wieku od 6 do 11 lat nie wszystkie, ale jeżeli wirus w danym obszarze jest intensywny - to tak. Dzieci starsze muszą nosić maseczki tam, gdzie szkoły nie są w stanie zapewnić dystansu społecznego, m.in. przez to, że budynek szkolny jest stosunkowo niewielki. Chodzi o to, by dystans nie był mniejszy niż metr.

Irlandzka Narodowa Organizacja Nauczycieli (INTO) oświadczyła że wytyczne zostały wysłane w liście do premiera Irlandii. W ciągu ostatnich dwóch tygodni pozytywny wynik na obecność wirusa uzyskała ponad setka dzieci. Organizacja sugeruje więc, by dostęp do testów był dla nich jak najbardziej powszechny.

Źródło: kierunekirlandia.eu/ho