X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Irlandia: zaczął działać obowiązkowy system kwarantanny dla podróżujących

28.03.2021 16:23
W piątek rozpoczął działać system kwarantanny dla przybywających z krajów wysokiego ryzyka. Nie ma jeszcze decyzji, jak zakwalifikować Polskę, gdzie dzień w dzień mamy bardzo wysokie wskaźniki zarażeń.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Liudmyla Guniavaia

Dotąd dokonano już 76 rezerwacji, 37 osób przebywa w hotelach. Mający trwać prawie dwa tygodnie pobyt może zostać skrócony, jeśli dana osoba otrzyma negatywny wynik testu na obecność wirusa w 10. dniu kwarantanny.

Koszt na osobę dorosłą za 12-dniowy pobyt obejmujący wszystkie usługi wynosi 1875 euro.

Grupa hotelowa Tifco, która została wyznaczona na dostawcę usług, zapewnia zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem, a także transport naziemny, usługi ochrony oraz usługi zdrowotne.


Źródło: kierunekirlandia.eu

Zobacz więcej na temat: Irlandia Polonia koronawirus

Społeczność międzynarodowa i organizacje polonijne potępiają represje wobec Polaków na Białorusi

28.03.2021 09:00
- Jest bezprecedensowe, że obecne władze Białorusi aresztują przedstawicieli legalnie działających, polskich organizacji. Będziemy podejmowali kolejne kroki na arenie międzynarodowej. Nie zostawimy naszych rodaków samych - powiedział prezydent Andrzej Duda. Także Rada Polonii Świata oraz między innymi środowiska Polaków na Łotwie, Litwie i Ukrainie potępiają działania reżimu Aleksandra Łukaszenki wobec Andżeliki Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi oraz innych przedstawicieli polskiej mniejszości na Białorusi.

15 lat temu zmarł Stanisław Lem. Był najczęściej tłumaczonym polskim pisarzem

27.03.2021 10:12
27 marca 2006 roku zmarł Stanisław Lem, pisarz, filozof, futurolog, autor książek science-fiction, jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych na świecie polskich twórców

"Wypaczanie historii Holocaustu". Wiceszef MSZ o publikacji "The New Yorker"

28.03.2021 15:57
- Publikacja "The New Yorker" skandaliczna, próbuje kreować odpowiedzialność Polski za zagładę Żydów w trakcie II wojny światowej - ocenił wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. Jak poinformował, w tej sprawie zdecydowanie zareagowała także polska ambasada w Waszyngtonie.