X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Irlandia wśród krajów, w których ceny czynszów rosły szybciej niż mieszkań

29.04.2022 17:43
Ceny mieszkań w UE w ciągu ostatniej dekady rosły jak szalone, znacznie szybciej niż stawki najmu. Stary Kontynent cierpi na kryzys z dostępnością lokali mieszkalnych – pisze Statista.
Na rynku wynajmu mieszkań ceny ostro poszły w górę
Na rynku wynajmu mieszkań ceny ostro poszły w górę Shutterstock/Michael Dechev

W niektórych państwach to stawki czynszów rosły szybciej niż ceny mieszkań. To Estonia, Litwa i Irlandia. Tylko w Grecji i na Cyprze obserwowaliśmy w analizowanym okresie spadek cen nieruchomości i czynszów. We Włoszech mocno spadły natomiast ceny nieruchomości

Z raportu Eurostatu wynika, że w okresie od 2010 do końca czwartego kwartału 2021 roku ceny mieszkań wzrosły średnio w UE o 42 proc., podczas gdy najmu o 16 proc.

Rosnące szybko ceny czynszów, gazu i elektryczności sprawiają, że Europejczykom coraz trudniej jest oszczędzać na zakup własnego M. Problem pogłębiła pandemia Covid-19, która uderzyła najmocniej w dochody najgorzej finansowo sytuowanych klas społecznych. Dotyczy to przede wszystkim krajów należących do byłego Związku Radzieckiego.


Źródło: kierunekirlandia.eu

Wernisaż wystawy dzieł Józefa Czapskiego w warszawskiej Kordegardzie

29.04.2022 12:48
Znakomite obrazy i rysunki można oglądać w warszawskiej Kordegardzie, na nowej wystawie "Józef Czapski. Dzieła z kolekcji prywatnych”.

Szwecja i Finlandia mogą w połowie maja złożyć wnioski o przystąpienie do NATO

29.04.2022 14:52
Sztokholm i Helsinki przyspieszyły debatę nad wejściem do Sojuszu Północnoatlantyckiego ze względu na inwazję Rosji na Ukrainę.

Marsz Żywych. Prezydent: Holokaust zrodził się z nienawiści, dziś z niej rodzą się zbrodnie na Ukrainie

29.04.2022 16:54
Ponad dwa tysiące młodych osób z całego świata wzięło udział w pochodzie między dawnymi niemieckimi obozami zagłady Auschwitz a Birkenau. Towarzyszyli im byli więźniowie oraz prezydent Andrzej Duda.