X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wielojęzyczność wielką wartością w globalnym świecie

09.09.2019 13:14
O kim możemy powiedzieć, że jest dwujęzyczny? Czy mieszanie języków to pomieszanie z poplątaniem? Iloma językami może władać człowiek i jakie przynosi to korzyści? 
Audio
  • Język polski bez granic - wielojęzyczność [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePHENPHAYOM/Shutterstock.com

„Język polski bez granic” - to projekt multimedialny dla Polaków na Wschodzie i Polonii na całym świecie.

Celem projektu jest podnoszenie świadomości językowej​ i promocja języka polskiego poza granicami kraju. Założeniem jest również ugruntowanie poczucia, że poprzez język można wzmacniać swoją narodową tożsamość oraz uświadomienie Polakom mieszkającym poza granicami kraju, że polszczyzna jest wartością samą w sobie, jest wspólnym dobrem, dlatego warto o nią dbać i przekazywać następnym pokoleniom.

W kolejnym odcinku naszego cyklu „Język polski bez granic” rozmawiamy o zaletach dwu - i wielojęzyczności. Znajomość kilku języków jest bardzo ważną umiejętnością w dzisiejszym świecie. Wielojęzyczne wychowanie już we wczesnym wieku dziecka daje rodzicom szansę szybkiego i efektywnego przekazania znajomości języków, a dziecku otwiera mnóstwo możliwości. 

Między innymi o tym, jak prawodłowo wychować wielojęzyczne dziecko mówi dr Agnieszka Jarzyńska - Bućko, logopeda z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach. 

Audycja jest współfinansowana przez Fundację "Pomoc Polakom na Wschodzie" w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za Granicą.

Audycję zrealizowała i oprawiła muzyką Magdalena Górecka-Balcer.

Do wysłuchania programu zaprasza Katarzyna Semaan.

Zobacz więcej na temat: dwujęzyczność