Lato z Radiem 2019

Muzyczne premiery - Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie. Koncerty na scenie w Parku Jordana

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 12:00
– Wielki finał „Lato z Radiem Festiwal” 2019 to nie tylko kilkudziesięciu najlepszych polskich wykonawców, audycje Polskiego Radia na żywo i atrakcje w trzech specjalnych strefach dla widzów, ale również zaskakujące muzyczne premiery i niespodzianki. To będą fantastyczne dwa dni z muzyką na najwyższym poziomie i w najlepszym rodzimym wykonaniu – zapowiada Piotr Metz, dyrektor artystyczny wydarzenia. Lato z Radiem Festiwal 2019 zaprasza do Krakowa  30. i 31. sierpnia. Wstęp na koncerty w Parku Jordana jest wolny.
Premiery
PremieryFoto: Grzegorz Lipiński

W trakcie dwóch wieczorów kończących tegoroczną edycję Festiwalu Lata z Radiem na scenie w Parku Jordana zaprezentuje się czołówka artystów polskiej sceny muzycznej. W Krakowie widzowie i słuchacze będą świadkami przynajmniej trzech muzycznych premier.

Podczas koncertu otwarcia – w piątek 30 sierpnia – Barbara Wrońska wykona (z towarzyszeniem siostrzanego projektu Przybysz – Przybysz) po raz pierwszy własną interpretację pieśni Stanisława Moniuszki „Złota rybka”. Radiowa premiera tego utworu zaplanowana została dopiero na 6 września.

Barbara WrońskaBarbara Wrońska, mat. prasowe                      

Muzyczną niespodziankę dla krakowskiej publiczności szykuje również Natalia Przybysz, która w piątkowy wieczór zaprezentuje premierowo utwór "Ciepły Wiatr". Singiel ukaże się właśnie 30 sierpnia i zapowiadać będzie najnowszą solową płytę artystki "Jak Malować Ogień", która z kolei ukaże się 25 października br.

Natalia Przybysz Natalia Przybysz, mat. prasowe

Z kolei w sobotę 31 sierpnia przynajmniej kilka nowych kompozycji zaprezentuje przedpremierowo Skubas. – Będzie to dla mnie bardzo ważny dzień, bo planuję zagrać nowe piosenki, które jeszcze nigdy i nigdzie nie wybrzmiały. Te premierowe kompozycje znajdą się na następnym moim albumie i część z tego materiału zagramy na żywo przed krakowską publicznością – zapowiada artysta.

"Herbert 3.0". Muzycy w hołdzie wielkiemu poecieSkubas, mat. prasowe

W Krakowie wystąpią również: Smolik/Kev Fox, The Dumplings, Król, Mazolewski/Porter, Nosowska, Fisz Emade Tworzywo, Voo Voo, Anita Lipnicka, Mela Koteluk, Julia Pietrucha, Daria Zawiałow, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz Sławek Uniatowski & Chopin University Big Band.

Tradycyjnie festiwalowym koncertom towarzyszyć będą spotkania z gwiazdami w Strefie Muzycznej (okolice Muzeum Narodowego). W Strefie Familijnej w Parku Jordana dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom przygotowali dla najmłodszych warsztaty, konkursy i zabawy, a w Strefie Relaksu na Błoniach do aktywnego wypoczynku zaprosi Ola Żelazo prowadząca „Gimnastykę poranną” w radiowej Jedynce.

Piątkowe koncerty

W piątek koncerty rozpocznie o godz. 16.00 Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie. 17.20 zagrają Smolik/Kev Fox. Po godz. 18.00 usłyszymy The Dumplings, następnie (o 18.50Króla. Projekt Mazolewski/Porter rozpocznie swój występ ok. godz. 19.40.

Później scenę zdominują kobiety: Barbara Wrońska i Przyjaciele (godz. 20.30), Projekt Przybysz-Przybysz (od godz. 21.20) i Katarzyna Nosowska (od godz. 22.30).

O 23.20 na scenę wejdą Fisz Emade Tworzywo. Piątkowe koncerty zakończy koncert Voo Voo. Zespołowi Wojciecha Waglewskiego towarzyszyć będą Ritmo Bloco i Przybysz-Przybysz.

Kogo usłyszymy w sobotę

W sobotę koncerty rozpoczną się od występu Chopin University Big Band (18.00). Potem (o godz. 19.10) na scenę wyjdzie Anita Lipnicka. O 20.10 swoje przeboje zaprezentuje Mela Koteluk, po której usłyszymy Skubasa (21.10).

O 22.10 koncert Julii Pietruchy, a w finale zagra (o 23.10Daria Zawiałow.

Więcej o Lato z Radiem Festiwal 2019 znajdziesz TUTAJ >

Szukaj nas na Facebooku TUTAJ

mat. prasowe