X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2019

Fundacja Toskania Kociewska. Czy osioł to naprawdę uparte zwierzę?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 12:33
W cyklu "Gdzie jest reporter" właściciele Toskanii Kociewskiej obalili mit związany ze słynnym powiedzeniem "uparty, jak osioł", opowiedzieli czym jest onoterapia i dlaczego na terenie ich gospodarstwa można poczuć się jak w prawdziwej, włoskiej Toskanii. 
Audio
  • Materiał o Toskanii Kociewskiej przygotowany przez Macieja Waleckiego (Gdzie jest reporter/Jedynka)
Obejrzyj
LzR_2019_ 10_Stajenny.mp4
LzR_2019_ 10_SLIDE.mp4

Reporter "Lata z Radiem" Maciej Walecki postanowił sprawdzić, czy Toskanię Kociewską można porównać do włoskiej Toskanii i jak wygląda współpraca z osłami. Porozmawiał z właścicielami fundacji - Sarą Valentini i Arkadiuszem Pstrongiem.

- Toskania Kociewska to wytwór poezji, który spowodował, że trafiliśmy z Włoch do Polski - powiedział mieszkający przez lata w we włoskiej Toskanii Arkadiusz Pstrong. Mężczyzna przyznał, że kiedy odwiedził Kociewie, poczuł, że "jest to prawdziwy raj na ziemii". Zainspirowany uczuciem postanowił zamieszkać tutaj na stałe. - Dlatego zdecydowałem założyć tutaj z moją żoną polsko - włoskie gniazdo rodzinne - dodał, zachęcając do odwiedzenia "krainy bogatej w zieleń i jeziora".

Sara Valentina, która jest weterynarzem, opowiedziała Maciejowi Waleckiemu o "oślej naturze". - Osły to zwierzęta, które z łatwością dostosowują się do warunków, jakie je otaczają - powiedziała właścicielka gospodarstwa, podkreślając, że zwierzęta uwielbiają kontakt z ludźmi i są niezwykle łagodne. 

Onoterapia

- Dzięki przebywaniu z osłami, czesaniu ich i relaksowaniu się w ich towarzystwie, można odnaleźć wewnętrzny spokój - o aspektach terapeutycznych obcowania z osłami opowiedziała Sara Valentina. Dodała również, że "najbardziej nerwowy mieszczuch" może przy osłach zaznać prawdziwej "oazy ducha". 

Jakie inne atrakcje czekają na tych, którzy wybiorą się do Toskanii Kociewskiej? Dlaczego kontakt z naturą potrafi zdziałać cuda?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Reporter: Maciej Walecki

Data emisji: 23.07.2019

Godzina emisji: 9.00-12.00

K.A/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak