X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2019

Słynny lud Lubomirskich i "Lato z Radiem" łączy Stalową Wolę

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 14:13
Stalowa Wola to nie tylko jedno z najmłodszych polskich miast, ale też "miasto ze stali". Wyrosło z tradycji COP-u oraz znajduje się tutaj m.in. Pałac Lubomirskich, który pełni funkcję Muzeum Regionalnego. Lubomirscy, jedna z najbardziej arystokratycznych rodzin, przybyli w te strony na początku XVIII wieku. Jakie jeszcze ważne osobistości związane są z tym miastem? Co jest jego główną atrakcją? 
Audio
  • "Lato z Radiem" w Stalowej Woli cz. 1 (Lato z Radiem/Jedynka)
  • "Lato z Radiem" w Stalowej Woli cz. 2 (Lato z Radiem/Jedynka)
  • "Lato z Radiem" w Stalowej Woli cz. 3 (Lato z Radiem/Jedynka)
  • "Lato z Radiem" w Stalowej Woli cz. 4 (Lato z Radiem/Jedynka)
  • "Lato z Radiem" w Stalowej Woli cz. 5 (Lato z Radiem/Jedynka)

Młode, przemysłowe miasto wyrosło z tradycji Centralnego Okręgu Przemysłowego, jednego z największych przedsięwzięć gospodarczych II Rzeczypospolitej. Za twórcę COP-u słusznie uważany był Eugeniusz Kwiatkowski, działacz polityczny i gospodarczy. - Stalowa Wola stała się częścią planu COP-u. Plany początkowo tzw. Huty Południowej określiły władze wojskowe w ramach 6-letniego planu rozbudowy sił zbrojnych w 1936 roku. Eugeniusz Kwiatkowski pnąc się po szczeblach swojej kariery i dochodząc do stanowiska wicepremiera i ministra skarbu stosując własne doświadczenie i umiejętności, zorganizował odpowiednie finansowanie inwestycji - powiedział Wojciech Chudzik z Regionalnego Muzeum w Stalowej Woli. 

Atrakcją miasta jest niewątpliwie Rozwadowski Targ Staroci w Stalowej Woli, który działalność rozpoczął w kwietniu 2018 roku i cieszy się coraz większą popularnością. - Przyjeżdżają do nas wystawcy z całego regionu. W lipcu tego roku odwiedziła nas setka wystawców, głównie z Lublina, Rzeszowa oraz Kielc - podkreślił Mateusz Płeszka, opiekun targu. 

Co teraz produkowane jest w słynnej hucie, w której kiedyś powstawały m.in. armaty? Co dziś mieści się w dawnej rezydencji Lubomirskich? Co urokliwego zobaczymy spacerując ścieżkami parku dworskiego i Puszczy Sandomierskiej? I jakie atrakcje czekają na widzów podczas trzeciego koncertu "Lato z Radiem Festiwal 2019"?

Posłuchaj dołączonych nagrań już teraz!

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzą: Sława Bieńczycka, Roman Czejarek

Goście: Marek Wiatrowicz, Wojciech Chudzik (Muzeum Regionalne w Stalowej Woli), Stanisław Gamoń (naczelnik linii hutniczej szerokotorowej), Mateusz Płeszka (opiekun targu staroci), Roman Dudziak (nadleśnictwo Rozwadów) 

Data emisji: 9.08.2019

Godzina emisji: 9-12 

ans 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak