X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2019

To oni ratują turystów, którzy nie poradzili sobie w górach . "Lato z Radiem" u GOPR-owców

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 12:50
Wszystkim zagrożeniom czoła stawić muszą ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy przede wszystkim apelują o to, aby gór nie lekceważyć, zarówno tych niskich jak i wysokich szczytów. 
Audio
Reporter Maciej Walecki z ratownikami GOPR
Reporter Maciej Walecki z ratownikami GOPRFoto: Polskie Radio

W wyniku czwartkowej burzy w Tatrach zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci, a około stu osób jest poszkodowanych. Takie informacje przekazał premier Mateusz Morawiecki na konferencji po posiedzeniu sztabu kryzysowego. 

Reporter Maciej Walecki udał się do Krynicy-Zdroju, by zapytać GOPR-owców o to jak odnajdywać tych, którzy zagubili się w górach, jak w swej historii zmienił się sprzęt ratowniczym i jak należy się odpowiednio przygotować na wyjście w góry. - Przede wszystkim kontrolujemy prognozę pogody. W tej chwili są przeróżne możliwości sprawdzenia pogody m.in. radary burzowe, radary opadów. Możemy przygotować się dobrze na okoliczność wystąpienia burzy. Widzieliśmy po wczorajszych wydarzeniach, że jest to bardzo niebezpieczne zjawisko - powiedział naczelnik Michał Słaboń z krynickiej grupy GOPR. 

Co zrobić jeżeli jesteśmy świadkiem kryzysowej sytuacji? - Każdy z nas powinien zostać na miejscu zdarzenia, nawet ograniczając się tym samym do wezwania pomocy służby ratunkowej. Pozostanie przy poszkodowanym już dużo daje - tłumaczył starszy ratownik Roman Gorgul. 

Ratownik zaznaczył, że należy zostać w miejscu zdarzenia, gdyż może ono być zagrożeniem nie tylko dla poszkodowanych ale również dla tych, którzy przychodzą z pomocą. 

Na jaki numer zadzwonić, aby najszybciej uzyskać pomoc? Co zrobić, kiedy burza zastanie nas w górach? Jak powinniśmy być ubrani? Co powinno znaleźć się w ekwipunku? 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem 

Prowadzi: Daniel Wydrych 

Reporter: Maciej Walecki 

Data emisji: 23.08.2019

Godzina emisji: 9-12 

ans 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak