X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2019

Michał Michałkiewicz. Miejsce drugie. Nagroda: tablet

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 08:20
Uzasadnienie Kapituły: za wyjątkową pasję w gromadzeniu zbiorów i historii rodzinnych oraz ogromny wkład pracy w zabezpieczenie pamiątek po swoich przodkach. Opis jednego ze zdjęć: liczni członkowie mojej rodziny brali udział w walkach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Najstarsze pamiątki rodzinne, które posiadam związane są Antonim Tułodzieckim (1809-1865) - moim prapradziadkiem (dziadkiem mojej babci Zofii Michałkiewicz z domu Długołęckiej). Antoni Tułodziecki był właścicielem majątku Janowice w powiecie Nieszawskim i był jednym z lepszych gospodarzy wielkopolskich swego czasu. Przez bardzo długie lata był on plenipotentem Macieja hr. Mielżyńskiego z Gościeszyna. Dzierżawił również majątek Osiecz Wielki (powiat Włocławek) od Marii hr. Bnińskiej oraz Starą Dąbrowę (powiat Wolsztyn) w dobrach hr. Macieja Mielżyńskiego. Antoni był wielkim patriotą, brał udział w Powstaniu Listopadowym 1830/1831 r. i Powstaniu Styczniowym 1863 r., był więźniem "Pawiaka" w Warszawie za przechowywanie powstańców 1863 r. Antoni Tułodziecki ożenił się z Pelagią Lipińską (1819-1896).&
.
.Foto: Michał Michałkiewicz - archiwum prywatne
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak