X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Pozew przeciw "Generali" za polisolokaty

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 20:27
Sąd przyjął pozew zbiorowy przeciwko Towarzystu Ubezpieczeniowemu "Generali". Chodzi o sprawę tzw. polisolokat.
Audio
  • Polisolokaty nie były typowym produktem ubezpieczeniowym, tylko oszczędnościowo-inwestycyjnym. Namawiano do ich zakupu konsumentów, twierdząc, że to fantastyczna forma pomnażania oszczędności - mówi radca prawny Anna Lengiewicz z Kancelarii LWB. /Karolina Mózgowiec/NRG/
Sąd przyjął pozew zbiorowy przeciwko Towarzystu Ubezpieczeniowemu Generali. Chodzi o sprawę tzw. polisolokat.
Sąd przyjął pozew zbiorowy przeciwko Towarzystu Ubezpieczeniowemu "Generali". Chodzi o sprawę tzw. polisolokat.Foto: Glow Images/East News

Przede wszystkim zaś o opłaty, które były pobierane przez towarzystwo ubezpieczeń w momencie, kiedy klienci tego ubezpieczyciela rezygnowali z kontynuowania polisy. - Te polisy nie były typowym produktem ubezpieczeniowym, tylko oszczędnościowo-inwestycyjnym. Namawiano do ich zakupu konsumentów, twierdząc, że to fantastyczna forma pomnażania oszczędności - mówi radca prawny Anna Lengiewicz z Kancelarii LWB, która reprezentuje osoby pokrzywdzone przez ubezpieczycieli.
W rzeczywistości okazało się, że jeżeli konsument miał trudną sytucję życiową, nie mógł kontynuować opłacania składek i chciał rozwiązać polisę dostawał zero albo tylko 10-20 procent. - Opłaty likwidacyjne w przypadku "Generali" pochłaniały 100 procent wartości zgromadzonych oszczędności.

- Mamy nadzieję, że sądy będą kontynuować linię orzeczniczą i orzeczenia będą korzystne dla naszych klientów. Będziemy kontynuować rozszerzenia powództw, bo coraz więcej osób się zgłasza. Także jeśli chodzi o Towarzystwa Ubezpieczeniowe "Europa" i "OpenLife". Problemem w tych towarzystwach jest nie tylko opłata likwidacyjna, ale fakt, że oszczędności im powierzone zmniejszyły się drastycznie - mówi.

/Karolina Mózgowiec, NRG/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polisolokaty już w sądzie. Pomoże niemieckie prawo?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 17:41
Do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął pozew zbiorowy 104 osób przeciw towarzystwu ubezpieczeniowemu. Klienci żądają zwrotu ponad 1 miliona złotych, który stracili w wyniku inwestycji w lokaty połączone z ubezpieczeniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nabici w polisolokaty? Konsumenci szykują pozew zbiorowy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 14:12
Osoby, które czują się oszukane przez towarzystwa ubezpieczeniowe oferujące tzw. polisolokaty, protestowały w czwartek 18 września przed Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego. Szykują też pozew zbiorowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polisolokaty, czyli inwestowanie mimo woli w ryzykowne fundusze. Przez wiele lat i bez żadnych gwarancji

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 22:13
UOKiK bierze się za tzw. polisolokaty. Urząd kończy właśnie kontrole w kilkudziesięciu firmach oferujących ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Tymczasem niezadowoleni klienci, za problemy z polisolokatami, obwiniają nadzór finansowy. Stowarzyszenie „Przywiązani do polisy” złożyło w biurze Prokuratora Generalnego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez przewodniczącego KNF.
rozwiń zwiń