X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Europejczykom będzie łatwiej pomagać innym

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2012 19:14
Komisja Europejska zdecydowała, że czas na nową formę organizacji pomocy humanitarnej – powstaną unijne korpusy pokoju. - To bardzo dobry pomysł. Sektor humanitarny cierpi na brak specjalistów, którzy mają doświadczenie w tego typu działaniach - mówi Rafał Hechmann z Polskiej Akcji Humanitarnej.
Audio
Europejczykom będzie łatwiej pomagać innym
Foto: Glow Images/East News

19 września 2012 roku komisarz ds. pomocy humanitarnej Kristalina Georgieva zaprezentowała unijną odpowiedź na globalną potrzebę bardziej profesjonalnego i efektywnego niesienia pomocy. - Chodzi o to, by zbudować silną dokładnie wybraną, dobrze wyszkoloną sieć wolontariuszy – wyjaśnia Bartosz Zadura z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
Dotąd Unia Europejska, poza wysyłaniem pomocy materialnej, zajmowała się koordynacją działań wolontariuszy z organizacji pozarządowych. Teraz we współpracy z nimi tworzy grupę szybkiego reagowania. Bartosz Zadura wyjaśnia, że mowa o 10 tys. wolontariuszy, którzy byliby w stanie w imieniu wszystkich 27 państw nieść profesjonalną pomoc na całym świecie.

- To ma być trzon korpusu wolontariuszy. W projekcie jest jeszcze kolejnych 7 tys. osób, które miałyby być przeszkolone za pieniądze unijne w tych miejscach, gdzie wydarzyła się jakaś katastrofa humanitarna. Kolejne 10 tys. osób zostanie przeszkolonych, by byli w stanie za pośrednictwem internetu udzielać profesjonalnych rad jak zorganizować punkt medyczny czy szpital - opowiada gość "Europy od kuchni”.
Rafał Hechmann z Polskiej Akcji Humanitarnej przyznaje, że profesjonalizacji naprawdę potrzeba. - Stworzenie tych korpusów dostarczy na rynek pracy ludzi, którzy nabiorą doświadczenia jako wolontariusze i to jest nie do przecenienia. Państwa europejskie zyskują ludzi z doświadczeniem na polu działania kryzysowego - ocenia ekspert PAH.
Co ma zrobić ktoś, kto chciałby zostać członkiem unijnych korpusów wolontariuszy – posłuchaj całej rozmowy. Audycji "EURANET - Europa od kuchni" można słuchać w każdy wtorek o godz. 17.20.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opóźniają się negocjacje o unijnym budżecie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 06:20
Projekt unijnego budżetu na lata 2014-2020 wciąż jest bez konkretnych liczb i sum dla poszczególnych państw członkowskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dać, czy nie dać, ile i komu?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2012 10:10
Przyspieszają negocjacje w sprawie budżetu Unii na lata 2014-2020. W poniedziałek zajmą się nim ministrowie do spraw europejskich 27 krajów na spotkaniu w Brukseli.
rozwiń zwiń