Gospodarka

Rząd wprowadza minimalny podatek dla centrów handlowych i biur

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 17:41
Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Ministrów przyjęto ustawę przewidującą wprowadzenie tzw. minimalnego podatku dochodowego dla właścicieli nieruchomości komercyjnych o wartości przekraczającej 10 mln zł. Chodzi m.in. o biura, centra handlowe i domy towarowe.
Podatnicy mający nieruchomości o wartości wyższej niż 10 mln zł, będą płacili tzw. minimalny podatek od podstawy opodatkowania stanowiącej przychód ustalany na podstawie wartości nieruchomości, wynikającej z prowadzonej przez podatnika ewidencji.
Podatnicy mający nieruchomości o wartości wyższej niż 10 mln zł, będą płacili tzw. minimalny podatek od podstawy opodatkowania stanowiącej przychód ustalany na podstawie wartości nieruchomości, wynikającej z prowadzonej przez podatnika ewidencji. Foto: Pixabay

W praktyce podatek ten obejmie dużych podatników, prowadzących działalność gospodarczą na dużą skalę.

0,0035 proc. od podstawy opodatkowania

Podatnicy mający takie nieruchomości, o wartości wyższej niż 10 mln zł, będą płacili tzw. minimalny podatek od podstawy opodatkowania stanowiącej przychód ustalany na podstawie wartości nieruchomości, wynikającej z prowadzonej przez podatnika ewidencji. Od tak ustalonej podstawy opodatkowania pobierany będzie miesięczny podatek w wysokości 0,035 proc.

Komunikat RM, jk

Zobacz więcej na temat: handel podatki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także