Gospodarka

Poczta Polska walczy o paczki. Uruchomi nową sortownię wartą 50 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 08:04
Państwowy operator rzuca wyzwanie firmom kurierskim. Poczta Polska rusza z największą od blisko 15 lat inwestycją - informuje w czwartek "Rzeczpospolita".
Dziś Poczta Polska to dopiero czwarty gracz pod względem przychodów na wartym ponad 5 mld zł rynku paczek. Jego udział szacuje się na 15 proc.
Dziś Poczta Polska to dopiero czwarty gracz pod względem przychodów na wartym ponad 5 mld zł rynku paczek. Jego udział szacuje się na 15 proc. Foto: Wikimedia Commons, Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21)

Poczta Polska uruchamia wielką sortownię paczek za 50 mln złotych, a w ciągu kilku lat chciałaby zainwestować w kolejne. Mają dać jej przewagę na rynku firm kurierskich.

Nowa, już trzecia sortownia pozwoli obsłużyć do 2,5 mln paczek miesięcznie.

Poczta Polska liczy na zwiększenie przesyłek do 110 milionów

Poczta liczy - pisze "Rzeczpospolita" - że dzięki temu zwiększy liczbę przesyłek, które do niej trafiają, z 66 mln w 2016 r. do 110 mln za cztery lata i utrzyma 20 proc. dynamikę wzrostu sprzedaży takich usług.

Rynek paczek wart w Polsce 5 mld zł

Dziś państwowy operator to dopiero czwarty gracz pod względem przychodów na wartym ponad 5 mld zł rynku paczek. Jego udział szacuje się na 15 proc. Liderami są gracze z zagranicy: francuski DPD, niemiecki DHL i amerykański UPS - informuje gazeta.

Według "Rzeczpospolitej", państwowa spółka zarządzana przez Przemysława Sypniewskiego ma jednak ambicje, aby odebrać rywalom utracony rynek. Stąd m.in. zakup w Niemczech skomplikowanego sortera, który zostanie uruchomiony w przyszłym roku w Zabrzu.

Rynek przesyłek rośnie dzięki internetowi

Branża kuriersko-paczkowa to łakomy kąsek - czytamy. Napędza ją handel internetowy. Polacy na zakupy w sieci wydają już nawet 40 mld zł rocznie, a sprzedaż online rośnie w dwucyfrowym tempie, nie zostawiając firmom kurierskim wyboru - informuje "Rzeczpospolita".

PAP, jk

Zobacz więcej na temat: Poczta Polska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak