X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

GetBack obiecuje, że spłaci część długu

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 17:00
Spółka Getback obiecuje spłatę swojego zadłużenia. Jak poinformowała w komunikacie, wierzyciele pierwszej grupy (posiadacze niebezpiecznych obligacji i kredytodawcy) zostaną spłaceni w latach 2018-2025 r w 65,36 proc., a pozostałe 34,64 proc. zadłużenia ma być zaspokojone w drodze konwersji na akcje.
Krajowa Administracja Skarbowa ma rozlicza nasze PIT-y
Krajowa Administracja Skarbowa ma rozlicza nasze PIT-yFoto: Pixabay

GetBack planuje, że wierzyciele pierwszej grupy zostaną spłaceni w 65,36 proc., a pozostałe 34,64 proc. zadłużenia ma zostać zaspokojone w drodze konwersji na akcje - poinformowała spółka w propozycjach układowych.

Spółka będzie spłacać długi grupami

Pierwsza grupa wierzycieli obejmuje obligatariuszy spółki, posiadających niezabezpieczone papiery wyemitowane przez GetBack oraz wierzycieli, którzy udzielili spółce kredytów niezabezpieczonych na majątku spółki.


Czytaj więcej
1 finanse kanchana_koyjaiShutterstock 1200.jpg
Afera z GetBack: spółka znów bez prezesa

Spółka planuje emisje ponad 82 mln akcji o cenie emisyjnej ponad 711 mln zł

W wyniku konwersji części wierzytelności grupy pierwszej na akcje, kapitał zakładowy spółki ma zostać podwyższony o 4,12 mln zł, poprzez emisję ok. 82.399.394 akcji serii F. Cena emisyjna pojedynczej akcji ma wynieść 8,63 zł, a łączna cena emisyjna wszystkich akcji nie mniej niż 711,1 mln zł.

Jest jeszcze trzecia i czwarta grupa wierzycieli

Grupa trzecia wierzycieli również ma zostać zaspokojona w 65,36 proc., a grupa druga - w całości. Grupa druga obejmuje wierzycieli publicznoprawnych, a trzecia pozostałych wierzycieli.

Odsetki od obligacji oraz kredytów mają być umorzone

Odsetki od obligacji oraz kredytów zaciągniętych przez GetBack mają - zgodnie z propozycjami - zostać umorzone.

Zaspokojone zostanie 25 proc. wierzytelności

GetBack szacuje, że poziom zaspokojenia wierzycieli w przypadku postępowania upadłościowego nie przekroczy 25 proc. wierzytelności objętych układem.

Spółka złożyła wniosek o postepowanie restrukturyzacyjne

Na początku maja spółka informowała, że złożyła w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego – przyspieszonego postępowania układowego.

Suma wierzytelności GetBacku wynosi 2,82 mld zł, z czego suma wierzytelności objętych układem z mocy prawa wynosi 2,72 mld zł.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak