X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Oferta dla start-upów - Prosta Spółka Akcyjna

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 21:04
Prosta Spółka Akcyjna - to kolejne rozwiązanie z pakietu ułatwień dla przedsiębiorców w ramach 100 zmian dla firm.
Audio
  • Co to jest Prosta Spółka Akcyjna, i dlaczego powinny z tej formy skorzystać start-upy, tłumaczy w Ekspressie Gospodarczym radiowej Jedynki Mariusz Haładyj, wiceminister przedsiębiorczości i technologii./Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Prosta Spółka Akcyjna ma być połączeniem korzystnych elementów właściwych dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółek akcyjnych.
Prosta Spółka Akcyjna ma być połączeniem korzystnych elementów właściwych dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółek akcyjnych.Foto: kan_chana/Shutterstock.com

Ma być połączeniem korzystnych elementów właściwych dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółek akcyjnych.

Prosta Spółka Akcyjna przeznaczona dla start-upów

− Ta nowoczesna forma spółki ma ułatwić rozwój przedsięwzięć, w szczególności start-upów - mówił w radiowej Jedynce Mariusz Haładyj, wiceminister przedsiębiorczości i technologii.

I wyjaśnia, że chodzi o nowy typ spółki kapitałowej z maksymalnie prostą, elastyczną formułą, przeznaczoną głównie dla start-upów.

− Wiele rozwiązań w tym projekcie jest inspirowanych rozmowami z tymi firmami, bierzemy też pod uwagę rozwiązania zagraniczne, mówi gość radiowej Jedynki.

Na czym polega Prosta Spółka Akcyjna

Główne cechy Prostej Spółki Akcyjnej to szybka rejestracja elektroniczna, 1 zł kapitału na start, brak barier wejścia, maksymalnie wykorzystany pomysł oraz elektronizacja procedur.

Jak wyjaśnia minister, prostota oznacza szybką ścieżkę rejestracji, a także dotyczy sposobu funkcjonowania.

− Mowa jest o pełnej komunikacji elektronicznej w ramach spółki, akcje nie mają już papierowego formatu, ułatwiony jest obrót akcjami. Przygotowano też uproszczone rozwiązania dotyczące likwidacji, tak aby nie zniechęcać do podejmowania biznesu na nowo, mówi Mariusz Haładyj.

Resort planuje, że przepisy wprowadzające nową spółkę wejdą w życie w czerwcu przyszłego roku.

Warto dodać, że potencjał start-upów w 2023 r. to według Deloitte 2,2 mld zł wartości dodanej, ponad 50 tys. miejsc pracy i 757 mln zł przychodów dla gospodarstw domowych.

Sylwia Zadrożna, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak