X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Pakiet dla MŚP: 60 ułatwień dla biznesu

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 14:32
Wynagrodzenie współmałżonka będzie można w końcu wliczyć w koszty. Przewiduje to jedno z ułatwień Pakietu dla MŚP, który ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2019 r.
Audio
  • O kolejnym Pakiecie ułatwień dla małych i średnich firm, mówi w radiowej Jedynce Marek Niedużak z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii./Karolina Mózgowiec, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Pakiet dla MŚP zawiera około 60 uproszczeń w prawie gospodarczym i podatkowym.
Pakiet dla MŚP zawiera około 60 uproszczeń w prawie gospodarczym i podatkowym. Foto: Pixabay

Projekt pakietu zawiera około 60 uproszczeń w prawie gospodarczym i podatkowym. Obecnie znajduje się na etapie prac w rządzie.

Zatrudnienie żony wliczane w koszty

Jak mówi Marek Niedużak z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, do tej pory mieliśmy do czynienia z paradoksem, że wynagrodzenie narzeczonej można było wliczyć w koszty, ale żony już nie.Teraz będzie to możliwe.

Będzie to szczególnie ważne rozwiązanie dla małych firm rodzinnych, których sensem istnienia jest często danie zatrudnienia rodzinie.

Strata do 5 mln zł rozliczona jednorazowo

Jedna ze zmian przewiduje też możliwość rozliczenia straty do 5 mln złotych w danym roku podatkowym.

 Jak tłumaczy gość radiowej Jedynki, obecnie obowiązuje zasada, że stratę można rozliczyć w danym roku podatkowym do wysokości 50 proc. straty.

− Tę zasadę chcemy zachować, ale z jednym wyjątkiem – stratę do 5 mln zł będzie można rozliczyć w całości w danym roku, mówi gość radiowej Jedynki.

Pakiet dla MŚP jest kolejnym etapem zmian dla firm. Pierwsza ustawa uproszczeniowa weszła w życie 1 stycznia ubiegłego roku.

Karolina Mózgowiec, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Split payment: wprowadzenie podzielonej płatności przesunięte na 1 lipca 2018 roku

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 14:49
Przesunięcie wejścia w życie mechanizmu tzw. podzielonej płatności w przypadku VAT z 1 kwietnia na 1 lipca przyszłego roku - taką m.in. poprawkę Senatu do nowelizacji ustawy o VAT zaakceptował w piątek Sejm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd ma dwa pomysły na zwiększenie inwestycji przez małe firmy

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 18:26
Rząd ma pomysł na zwiększenie inwestycji przez rodzime, szczególnie małe firmy. Te, mimo że rosną, to jednak w stopniu mniejszym, niż postulują ekonomiści, dla których to ważny czynnik, oprócz konsumpcji wewnętrznej, trwałego wzrostu gospodarczego.
rozwiń zwiń