X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Umowa między Pekao SA i EFI: 1,2 mld gwarancji kredytowych dla małych firm

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 19:06
Bank Pekao SA i Europejski Fundusz Inwestycyjny podpisały umowę gwarancyjną dotyczącą programu Cosme, dzięki któremu małe i średnie firmy będą mogły uzyskać wsparcie o wartości w sumie 1,2 mld zł.
Audio
  • Małe i średnie firmy będą mogły uzyskać wsparcie w sumie w kwocie 1,2 mld zł - zakłada umowa gwarancyjna, podpisana w czwartek przez przedstawicieli Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego i banku Pekao SA./Tomasz Matusiak, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Ogłoszenie największej polskiej transakcji w ramach Programu COSME i Planu Inwestycyjnego dla Europy pt. Największa polska umowa gwarancyjna UE oraz przykłady historii sukcesu polskich firm w programach ramowych UE, 12 bm. w Warszawie.
Ogłoszenie największej polskiej transakcji w ramach Programu COSME i Planu Inwestycyjnego dla Europy pt. "Największa polska umowa gwarancyjna UE oraz przykłady historii sukcesu polskich firm w programach ramowych UE", 12 bm. w Warszawie. Foto: ) PAP/Leszek Szymański

Jak tłumaczy Jakub Fulara z Pekao SA, celem programu jest wsparcie polskich przedsiębiorstw w dostępie do finansowania ich działalności.

Będą kredyty dla małych firm na preferencyjnych warunkach

− Dzięki tej umowie, polskie firmy będą mogły otrzymać w banku Pekao SA kredyty inwestycyjne i obrotowe na lepszych warunkach, mówi Fulara.

− To największa umowa podpisana w ramach tego programu w Polsce dodaje Jakub Fulara z Pekao SA.

Wsparcie finansowe jest potrzebne, ponieważ programy ramowe nie dysponują własnym budżetem na promocje i na wsparcie, stąd polscy przedsiębiorcy wiedzą dużo na temat polityki spójności, mniej na temat programów centralnych. Warto, żeby z tego korzystali, bo jeśli nie zgłoszą na nie zapotrzebowania, to środki nie trafią do Polski, mówi Michał Grzelak z Krajowego Punktu Kontaktowego ds. instrumentów finansowych programów UE.

Inne działania dotyczące pozostałych programów finansowych Unii Europejskiej można znaleźć w Krajowym Punkcie Kontaktowym na stronie www.instrumentyfinansoweue.gov.pl

Tomasz Matusiak, jk

Zobacz więcej na temat: firmy finanse
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak