X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

GovTech Polska to innowacyjne rozwiązania rzeczywistych wyzwań polskiej administracji publicznej

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 15:58
Stworzenie partnerstwa na bazie wymiany wiedzy, wspólnych wartości i wspólnego zamiaru, jakim jest wprowadzenie rewolucji cyfrowej do sektora publicznego - to cele zawarte w liście intencyjnym, który podpisali przedstawiciele polskiego GovTechu i szkockiego CivTechu - poinformował w poniedziałek GovTech na na Tweeterze.
Audio
  • Polska i Szkocja podpisały w Paryżu umowę o współpracy w ramach Govtechu/ Korespondencja z Paryża - Marek Brzeziński, Informacyjna Agencja Radiowa
Przedstawiciele GovTech Polska i szkockiego CivTech podpisali list intencyjny
Przedstawiciele GovTech Polska i szkockiego CivTech podpisali list intencyjnyFoto: shutterstock

Podpisanie porozumienia odbyło się 12 listopada w Ambasadzie Polskiej w Paryżu. To pierwsze międzynarodowe porozumienie twórców Govtechu w Europie.

Jak wyjaśniono na stronie przedsięwzięcia, GovTech Polska to projekt, który ma "znaleźć innowacyjne rozwiązania rzeczywistych wyzwań polskiej administracji publicznej z zastosowaniem najnowszych rozwiązań programistycznych". Jego celem jest stworzenie warunków do tego, aby pieniądze wydawane na realizację zadań państwa trafiały także do start-up’ów oraz małych i średnich przedsiębiorstw, które zaproponują administracji najbardziej efektywne i nowatorskie rozwiązania. 

Cytowana we wcześniejszym komunikacie prasowym dyrektor Programu GovTech Polska Justyna Orłowska wyjaśniała, że "jednym z głównych celów pionierów nowoczesnej administracji jest dążenie do otwarcia rynku usług dla administracji dla małych i średnich przedsiębiorstw poprzez modernizację procesu zamówień publicznych i wymianę informacji między państwami w tym zakresie". Orłowska wskazuje też na "stworzenie optymalnych warunków do wdrażania cyfryzacji w administracji", które "stało się napędową programów govtechowych w ostatnich latach".

Z kolei cytowany w komunikacie przedstawiciel Szkocji Alexander Holt podkreślał, że "pionierskie programy govtechove z krajów takich jak Anglia, Szkocja, Finlandia czy Singapur pokazały, że współpraca administracji z innowatorami nie tylko przynosi korzyści obu stronom, ale przede wszystkim służy obywatelom". Jego zdaniem "dzielenie się doświadczeniami z dwóch różnych rynków z pewnością sprawi, że obie strony porozumienia zyskają jeszcze lepszą pozycję do stawienia czoła przyszłym wyzwaniom, zarówno w Polsce, jak i Szkocji". 

PAP, IAR NRG, kw 

 

Zobacz więcej na temat: innowacje innowacyjna gospodarka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak