X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Podlaski klaster dostanie 10 mln zł na promocję polskich firm za granicą

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 16:29
Pomagać dalej w promocji polskich firm za granicą będzie Klaster Obróbki Metali działający w Podlaskiem, który dostanie prawie 10 mln zł na ten cel z UE z programu Inteligentny Rozwój. Dotację przyznała klastrowi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Klaster Obróbki Metali ma status krajowego klastra kluczowego.
Klaster Obróbki Metali ma status krajowego klastra kluczowego.Foto: Pixabay

Klaster Obróbki Metali ma status krajowego klastra kluczowego. Skupia około stu podmiotów, w tym kluczowe firmy z branży metalowej w regionie. Łącznie firmy skupione w klastrze zatrudniają ok. 8 tys. pracowników.

Dzięki przyznanej dotacji na projekt "SF 4.0 KOM – Inteligentna Super Fabryka", klaster będzie mógł kontynuować wsparcie firm w ekspansji na zagraniczne rynki, m.in. podczas największych imprez targowych, wystawienniczych, by mogli rywalizować z konkurencją z zagranicy.

- W ramach projektu klaster będzie świadczyć kompleksowe usługi swoim członkom, związane z wprowadzaniem konkretnych produktów na wybrane rynki zagraniczne, aktywizować przedsiębiorstwa na rynkach międzynarodowych, oferować kompleksową organizację wystąpień targowych - poinformowano w komunikacie prasowym. 

Projekt będzie realizowany w latach 2019-2012

Dodano, że do projektu włączyło się 11 małych i mikro-przedsiębiorstw, cztery średnie i siedem dużych, które dostaną dofinansowanie w wysokości do 60 proc. kosztów działań, które planują. Projekt ma być realizowany w latach 2019-2021.

Klaster Obróbki Metali w ostatnim czasie realizował podobny projekt na rzecz internacjonalizacji firm, które skupia.

- Internacjonalizacja to dużo więcej niż uczestnictwo w targach za granicą. Staramy się zmieniać jakość wyjazdów na międzynarodowe wydarzenia. Symbolami rewolucji w sposobie ekspozycji i uczestnictwa była obecność firm członkowskich w Hanowerze, Subcontracting w Poznaniu czy też tegorocznym Warsaw Industry Week - podkreśla, cytowany w komunikacie, koordynator klastra Sebastian Rynkiewicz.

Powoła dochodu z eksportu 

Połowa firm, które należą do klastra eksportuje swoje produkty, średni udział przychodów z eksportu stanowi prawie połowę. Przypomniano także, że w ciągu trzech ostatnich lat firmy należące do Klastra Obróbki Metali wzięły udział w ponad stu międzynarodowych targach, misjach gospodarczych i spotkaniach z kontrahentami.

Częścią nowego projektu są usługi szkoleniowe w zakresie umiędzynarodowienia. W związku z tym przewidziano kolejną edycję Akademii Klastra, czyli programu szkoleniowego przygotowywanego w oparciu o rzeczywiste potrzeby rozwojowe i kompetencyjne pracowników.

Dyrektor biura Klastra Obróbki Metali, Janusz Poulakowski, który odpowiada za internacjonalizację w podkreśla, że w ramach nowego projektu przewidziano także np. badanie wyrobów potrzebne do ich certyfikowania oraz sprzedaży za granicą. Ma się to odbywać w specjalistycznych laboratoriach za granicą. Mają się także odbywać specjalne pokazy produktów kierowane do konkretnych, wybranych partnerów wraz z doradztwem technicznym.

Są wśród nich m.in. nowe wzory mebli metalowych stosowanych w przemyśle, rozwiązania optymalizujące system instalacji LPG, rozwiązania optymalizujące urządzenia mobilne w technice spawalniczej, narzędzia i systemy IT służące optymalizacji i zarządzaniu produkcją czy też nowy produkt wytwarzany z tytanu, stosowany w implantologii.

PAP, NRG, kw 

Zobacz więcej na temat: Podlasie finanse firma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak