X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Emilewicz: Coraz więcej polskich przedsiębiorców przeznacza wydatki na B+R

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 14:28
Wtorkowe dane GUS nt. wydatków na badania i rozwój w 2017 roku pokazują, że coraz więcej polskich przedsiębiorców zwiększa wydatki na taką działalność – uważa minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

- Cieszy również fakt, że liczba podmiotów w działalności B+R wzrosła o prawie 5 proc., a liczba personelu B+R o prawie 12 proc. - stwierdza szefowa MPiT.

W opinii minister, dane GUS "świadczą o pozytywnych zmianach zachodzących w polskich przedsiębiorstwach, dla których innowacyjność staje się coraz ważniejszym czynnikiem poprawy konkurencyjności na globalnym rynku".  - Przedsiębiorcy coraz częściej dostrzegają potrzebę i korzyści inwestowania w B+R, także pod wpływem zmian na rynku pracy oraz prawnych, m.in. w ramach kolejnych ustaw o innowacyjności - zwraca uwagę Emilewicz.

- Na szczególne podkreślenie zasługują tutaj zmiany dotyczące ulg podatkowych dla podatników ponoszących wydatki na prace B+R - w 2017 r. nastąpił trzykrotny wzrost kwoty odliczeń oraz ponad dwukrotny wzrost liczby podatników objętych ulgą oraz dostępność środków na B+R w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Wzrost nakładów na działalność B+R to szansa na efektywne wykorzystanie zasobów gospodarczych oraz możliwości rynkowych stojących przed przedsiębiorstwami - komentuje szefowa MPiT.

GUS opublikował we wtorek najnowsze dane dotyczące działalności badawczej i rozwojowej w Polsce. W 2017 r. nakłady krajowe brutto na działalność B+R (GERD) wyniosły 20,6 mld zł i wzrosły w stosunku do poprzedniego roku o 14,7 proc. Odbiciem procesów rozwojowych w działalności B+R był wysoki wzrost nakładów inwestycyjnych – o 20 proc., a ich udział w strukturze wzrósł o 1 punkt procentowy. Intensywność prac B+R czyli udział nakładów na B+R w relacji do PKB (GERD/PKB) wzrosła z 0,97 proc. (2016 r.) do 1,03 proc. w 2017 r. Najwyższą wartością nakładów wewnętrznych na badania naukowe i prace rozwojowe charakteryzował się sektor przedsiębiorstw, który przeznaczył na prowadzenie działalności B+R 13,3 mld zł, czyli. o ponad 12 proc. więcej niż w poprzednim roku (co stanowiło 64,5 proc. nakładów wewnętrznych na działalność B+R). 

 PAP, kw 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jadwiga Emilewicz: Unijny jednolity rynek powinien być bardziej otwarty

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 20:30
Unijny jednolity rynek powinien się bardziej otworzyć, jeśli Europa chce przezwyciężyć dość niski poziom inwestycji czy poradzić sobie z problemami demograficznymi - mówiła w poniedziałek w Brukseli minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie firmy chcą dołączyć do wyścigu w branży górnictwa kosmicznego

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 11:00
Nasze firmy chcą dołączyć do wyścigu w górnictwie kosmicznym; jesteśmy w stanie dostarczyć specjalistyczne mechanizmy do tej zupełnie nowej branży gospodarki - powiedział PAP szef Polskiej Agencji Kosmicznej dr hab. Grzegorz Brona. Naszą wizytówką są już firmy wytwarzające wiertła kosmiczne.
rozwiń zwiń