X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Większe firmy często przenoszą się do Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 20:00
Duże firmy często migrują, a ich celem jest stolica - tak wynika z badań Urzędu Statystycznego w Warszawie. Jednym z istotnych powodów jest prestiż miejsca.
Audio
  • Marcin Kałuski: większe przedsiębiorstwa najchętniej na nową siedzibę wybierają Warszawę, mniejsze - podmiejskie gminy (IAR)
  • Tomasz Zegar: firmy przenoszą się do Warszawy z dwóch powodów (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Większe przedsiębiorstwa najchętniej na nową siedzibę wybierają Warszawę, mniejsze - jak mówi Marcin Kałuski z Urzędu Statystycznego - podmiejskie gminy. Przykładem tej ogólnopolskiej tendencji może być Radom. Migracje firm, wśród których dominowały reprezentujące branżę handlową, zwykle odbywały się w najbliższej okolicy miasta. Zjawisku temu odpowiada spadek liczby mieszkańców.

Pod latarnią najciemniej?

Zdaniem Tomasza Zegara z Urzędu Statystycznego w Warszawie, są dwa główne powody, dla których przedsiębiorcy tak chętnie przenoszą się do stolicy. Po pierwsze - w dużym mieście, jak tłumaczyli przedsiębiorcy, łatwiej się ukryć, a tym samym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że firma stanie się przedmiotem kontroli, na przykład Urzędu Skarbowego. Natomiast po drugie - dla wielu ogromne znaczenie ma prestiż miejsca. Najbardziej mobilne są i najczęściej migrują firmy młode, z kilkuletnim stażem rynkowym.

NRG, IAR, md

Zobacz więcej na temat: firma Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mazowsze nadal najatrakcyjniejsze dla inwestorów

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 20:46
Gdzie w Polsce chcą inwestować przedsiębiorcy? Już wiadomo – najczęściej wybierają województwo mazowieckie. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych przedstawiła najnowszy raport o atrakcyjności inwestycyjnej województw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W centrum Warszawy biura nie czekają długo na najemców

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 14:45
Na stołecznym rynku biurowym utrzymuje się boom. Firma doradcza JLL podsumowała kondycję tego rynku w pierwszej połowie 2018 r.
rozwiń zwiń