X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Paweł Tamborski prezesem GPW. Jakie wyzwania stoją przed nowym szefem parkietu?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2014 17:27
Zakończyło się zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Giełdy Papierów Wartościowych. To oznacza, że Paweł Tamborski zastąpił Adama Maciejewskiego na stanowisku prezesa warszawskiej giełdy.
Audio
  • Paweł Tamborski, nowy prezes GPW: potrzebujemy miesiąc na przedstawienie planu
  • Paweł Tamborski, nowy szef warszawskiego parkietu zapowiada szybkie przystąpienie do pracy (IAR)
  • Ustępujący prezes warszawskiej giełdy, Adam Maciejewski: Pawła Tamborskiego czekają cztery bardzo trudne lata (IAR)
  • Wieloletni prezes giełd, Wiesław Rozłucki uważa, że nowy prezes zacznie pracę od przeglądu sytuacji (IAR)
  • Paweł Tamborski oficjalnie prezesem GPW - relacja Karola Tokarczyka (IAR)
Paweł Tamborski
Paweł TamborskiFoto: MSP

Nowy prezes GPW pytany przez dziennikarzy, czy giełda wymaga zmian, odpowiedział: "Sytuacja giełdy jest dobra, poprzedni zarząd dał dobrą, mocną zmianę. Będę proponował nowe instrumenty i zachęty dla inwestorów i emitentów, ale o szczegółach poinformuję za kilka tygodni".
Z kolei pytany o rozmowy GPW z giełdą w Wiedniu na temat połączenia obu podmiotów Tamborski odpowiedział: "Sprawa Wiednia jest jednym z najważniejszych priorytetów. Chciałbym, żeby decyzje w tej sprawie zapadły możliwie szybko".

Co czeka nowego prezesa?

Ustępujący prezes warszawskiej giełdy, Adam Maciejewski zastrzega, że Pawła Tamborskiego czekają cztery bardzo trudne lata. Jego zdaniem kwestią czasu jest pojawienie się silnej konkurencji dla GPW. Adam Maciejewski uważa, że trzeba dokończyć przygotowanie giełdy do rywalizacji o inwestorów.
Wieloletni prezes giełd, Wiesław Rozłucki uważa, że nowy prezes zacznie pracę od przeglądu sytuacji. Przez najbliższe tygodnie Paweł Tamborski będzie zapoznawał się z sytuacją Giełdy. Zdaniem pierwszego prezesa GPW, rada nadzorcza spółki w ciągu miesiąca będzie domagała się celów i planów zarządu na najbliższą kadencję.

Wcześniej akcjonariusze udzielili absolutorium Radzie Giełdy oraz zarządowi. Chodzi o ocenę działalności spółki w 2013 roku. Po południu nowy prezes ma zaprezentować radzie nadzorczej spółki kandydatury członków zarządu GPW. Akcjonariusze zdecydowali też, że w kolejnej kadencji Rada Giełdy będzie liczyła 7 osób. Akcjonariusze zdecydowali o zwołaniu nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, które uzupełni skład Rady Giełdy.

Walne Zgromadzenie akcjonariuszy spółki Giełda Papierów Wartościowych zostało przerwane 26 czerwca, kiedy powołało Pawła Tamborskiego na nowego prezesa warszawskiego parkietu.

Tamborski, chociaż został wybrany prezesem GPW, nie mógł zacząć pełnić swojej funkcji. Musiał najpierw uzyskać akceptację Komisji Nadzoru Finansowego, co nastąpiło w czwartek.

Minister skarbu Włodzimierz Karpiński poinformował w czwartek, że Tamborski obejmie funkcję wraz z piątkowym zatwierdzeniem sprawozdania finansowego GPW przez walne zgromadzenie akcjonariuszy.

Tamborski nowym prezesem GPW. Jakie wyzwania przed warszawskim parkietem? >>>

Nowy szef warszawskiego parkietu był podsekretarzem stanu w ministerstwie skarbu państwa od 23 stycznia 2012 roku. Do jego kompetencji należało między innymi nadzorowanie rynku kapitałowego w Polsce. Z wykształcenia jest ekonomistą.

Tamborski od lat jest związany z rynkiem kapitałowym. Od listopada 2010 r. do stycznia 2012 r. pełnił funkcję szefa bankowości inwestycyjnej w Wood & Company. W latach 2008 - 2010 pracował jako dyrektor zarządzający w Unicredit CAIB Securities w Londynie. W latach 1999 - 2007 pełnił funkcję członka zarządu, dyrektora generalnego odpowiedzialnego za bankowość inwestycyjną w Unicredit CA IB Poland. W latach 1994 - 1999 był zatrudniony w CA IB Securities. W 1993 - 1994 pracował w Centralnym Biurze Maklerskim WBK na stanowiskach szefa transakcji giełdowych, oraz zastępcy dyrektora. W latach 1991 - 1993 był maklerem w Domu Maklerskim Banku Staropolskiego.
Maciejewski chciał pozostać na stanowisku
Dotychczasowy prezes GPW Adam Maciejewski wcześniej deklarował chęć dalszego sprawowania swojej funkcji. Na GPW pracował od 1994 r. Od czerwca 2006 r. był członkiem zarządu giełdy, odpowiedzialnym m.in. za rynek instrumentów pochodnych i strukturyzowanych, systemy transakcyjne, technologię, organizację obrotu i produkty informacyjne.

Odchodzący prezes GPW o swojej kadencji: Krótka, ale bardzo udana

Źródło: TVN24 Biznes i Świat/x-news
IAR/PAP, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiesław Rozłucki, pierwszy prezes GPW, ocenia nowego szefa giełdy

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 15:09
Pierwszy prezes Giełdy Papierów Wartościowych, Wiesław Rozłucki uważa, że Paweł Tamborski to odpowiednia osoba na stanowisko szefa warszawskiego parkietu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co przed GPW: czy zabraknie jej kapitału?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2014 10:20
Polski rynek akcji od dłuższego czasu boryka się z brakiem świeżych kapitałów zdolnych, wzorem giełd w USA, czy Niemczech, pociągnąć indeksy mocno w górę. Zapytaliśmy analityków, jakie są perspektywy stołecznego parkietu, który czeka ponadto przejście magicznej daty 31 lipca, związanej z reformą OFE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy Tamborski zostanie oficjalnie prezesem GPW? KNF zwleka z decyzją

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2014 18:34
Komisja Nadzoru Finansowego decyzję o powołaniu Pawła Tamborskiego na prezesa GPW podejmie w późniejszym terminie, po uzyskaniu dodatkowych informacji i po dodatkowej analizie. Kolejne posiedzenie Komisji odbędzie się 24 lipca - poinformował rzecznik KNF Łukasz Dajnowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Tamborski dostał zgodę KNF na objęcie stanowiska prezesa GPW

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2014 15:03
Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Pawła Tamborskie go na prezesa Giełdy Papierów Wartościowych - poinformowała w czwartek KNF. Tamborski został powołany na nowego prezesa GPW pod koniec czerwca. Aby formalnie objąć funkcję, musiał otrzymać zgodę KNF.
rozwiń zwiń