X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

GPW dobrze zaczyna grudzień i nowy tydzień

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 17:35
Za nami pierwsza w tym tygodniu, a takze w grudniu - dobra sesja na warszawskiej giełdzie. Indeks największych spółek WIG20 na koniec sesji zyskał 1,67 procent.
Audio
GK GPW zaprezentowała zaktualizowaną strategię GPW2022
GK GPW zaprezentowała zaktualizowaną strategię #GPW2022Foto: shutterstock

Dziś inwestorzy byli w bardzo dobrych nastrojach -  a to polepszenie nastrojów widoczne było także na światowych rynkach - tłumaczy Marcin Kiepas, niezależny analityk finansowy. Jak dodaje, indeks WIG20 notuje najwyższy kurs od trzech miesięcy, a przyczyniło się do tego porozumienie ws. ceł, zawarte w weekend między Stanami Zjednoczonymi.

W Warszawie dziś rosły wszystkie indeksy i wszystkie branże. Marcin Kiepas wskazuje, że dobrze na giełdzie radziły sobie m.in. spółki energetyczne i banki. Na plus wyróżniły się też spółki z branży gier, w tym CDProjekt.

Kurs złotego idzie w górę

Złoty dziś umocnił się wobec głównych walut, - jak mówi Marcin Kiepas - tym samym kurs naszej waluty "zignorował" niepokojące dane z gospodarki, czyli najniższy od 4 lat indeks PMI dla przemysłu. Umocnienie złotego to w dużej mierze skutek poprawy nastrojów globalnych, polska waluta w kolejnych dniach także powinna zyskiwać na wartości - wskazuje ekspert.

Teraz dolar kosztuje  3 złote i 76 groszy, euro kosztuje 4 złote 27 groszy a frank szwajcarski 3 złote i 77 groszy.

Katar wycofuje się z OPEC

Dziś na rynku ropy wydarzeniem była informacja, że Katar wychodzi z kartelu OPEC, zrzeszającego eksporterów ropy. Zdaniem Marcina Kiepasa ta decyzja Kataru nie będzie mieć większego wpływu na ceny ropy naftowej na światowych rynkach, bo Katar produkuje tylko 2 procent światowej ropy.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Justyna Golonko, md

Zobacz więcej na temat: waluty
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Giełda kończy dzień na plusie. Czy nadejdzie rajd św. Mikołaja?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 17:22
Czwartkowa sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się na zielono. WIG 20 na koniec sesji zyskał 1,72 proc. Inwestorzy byli dziś w bardzo dobrych nastrojach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Giełda. Cały tydzień na plusie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 17:30
Sesja na GPW zakończyła się spadkiem indeksu największych spółek o 0,5 proc. Jak będzie wyglądać sytuacja na światowych giełdach w najbliższym czasie wiele będzie zależało od wyników szczytu G20 w Argentynie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W USA stopy będą rosły wolniej

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 07:22
Marek Rogalski, główny analityk walutowy w DM BOŚ, zauważa wolę szukania porozumienia między USA i Chinami, płynącą ze szczytu G20.
rozwiń zwiń