X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Amerykańskie indeksy ostro w dół, w Europie większość parkietów na plusie

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 08:33
Po słabszych od oczekiwań danych z rynku pracy, główne amerykańskie indeksy spadły w piątek ponad 2 proc. W perspektywie tygodnia S&P 500 zniżkował o 5,6 proc. co jest najgorszym wynikiem od ponad ośmiu miesięcy. Większość najważniejszych giełd europejskich zakończyła sesję na plusie.
Indeks SP 500 stracił w piątek 2,33 proc., Dow Jones Industrial zniżkował o 2,24 proc., a Nasdaq Comp. poszedł w dół o 3,05 proc.
Indeks S&P 500 stracił w piątek 2,33 proc., Dow Jones Industrial zniżkował o 2,24 proc., a Nasdaq Comp. poszedł w dół o 3,05 proc.Foto: EPA/JUSTIN LANE Dostawca: PAP/EPA.

Indeks S&P 500 stracił w piątek 2,33 proc., Dow Jones Industrial zniżkował o 2,24 proc., a Nasdaq Comp. poszedł w dół o 3,05 proc.

Mniejszy od oczekiwań wzrost liczby miejsc pracy

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w listopadzie wzrosła o 155 tys. wobec oczekiwanych 198 tys. - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie.

"Ta dane nie są rewelacyjne, ale wciąż utrzymują się na właściwej ścieżce" - oceniła Kate Warne, odpowiedzialna za strategię inwestycyjną w firmie Edward Jones.

Inwestorzy nadal niepewni, co do rozwoju stosunków handlowych USA-Chiny

Według analityczki na rynku akcji w dalszym ciągu będzie utrzymywała się podwyższona zmienność, ponieważ inwetorzy nie są pewni "jak głębokie będzie gospodarcze spowolnienie i jak ułożą się relacje handlowe na linii USA-Chiny"

"Negocjacje z Chinami idą bardzo dobrze" - napisał prezydent USA Donald Trump w piątek na Twitterze.

Pojawiają się inne problemy

Tymczasem kolejnym punktem zapalnym w relacjach USA-Chiny może stać się aresztowanie Meng Wanzhou, wiceprezes zarządu firmy Huawei, a zarazem córki założyciela firmy, do którego doszło w Kanadzie. Grozi jej ekstradycja do Stanów Zjednoczonych w związku z podejrzeniem o naruszenie sankcji USA wobec Iranu.

Chiny domagają się natychmiastowego uwolnienia Meng Wanzhou oraz wyjaśnienia powodów jej zatrzymania. Państwowe chińskie media potępiły w piątek aresztowanie wiceprezes i dyrektor finansowej firmy Huawei Meng Wanzhou. Dziennik "Global Times" ocenił, że przy braku twardych dowodów została ona "zasadniczo „uprowadzona”" przez rządy USA i Kanady.

Fed tymczasem chwali amerykańską gospodarkę

Prezes Fed Jerome Powell powiedział w czwartkowym przemówieniu, że rynek pracy jest "bardzo silny", a gospodarka USA spisuje się bardzo dobrze.

"Nasza gospodarka obecnie jest w bardzo dobrym stanie, tworzenie nowych miejsc pracy pozostaje na wysokim poziomie, a płace rosną stopniowo" - powiedział Powell.

Mniejsze oczekiwania na dalsze zacieśnianie polityki monetarnej

W ostatnich dniach mocno obniżyły się rynkowe oczekiwania na skalę dalszego zacieśniania polityki monetarnej przez Fed – rynek wycenia obecnie niepełną jedną podwyżkę (ok. 20 pb.) wzrostu kosztu kredytu w USA w 2019 r. Według obowiązującego forward guidance Fed zamierza dokonać jeszcze jednej podwyżki stóp proc. w grudniu i trzech kolejnych w 2019 r.

Pod koniec listopada prezes Fed Jerome Powell powiedział, że stopa fed funds znajduje się „tuż poniżej” neutralnego poziomu. Szef Fed dołączył tym samym do chóru pozostałych przedstawicieli Rezerwy, którzy zaczęli sygnalizować potrzebę pauzy w cyklu podwyżek stóp procentowych i wejścia Fed w postawę wait-and-see.

PAP, jk

Zobacz więcej na temat: Giełda USA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak