X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Wielton i Fruehauf jednoczą siły - trzecia potęga w Europie w produkcji naczep

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 16:49
Największy polski producent naczep firma Wielton - kupiła największego francuskiego producenta tego sprzętu - firmę Fruehauf. Zakup otwiera grupie Wielton drogę do zdobycia pozycji trzeciego największego gracza na europejskim rynku z początkowym kapitałem produkcyjnym na poziomie 11 tysięcy produktów rocznie i obrotami powyżej 250 mln euro.
Audio
  • O połączeniu firm Wielton i Fruehauf w radiowej Jedynce mówi Andrzej Szczepek, prezes zarządu Wielton (Aleksandra Tycner, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Wielton i Fruehauf jednoczą siły - trzecia potęga w Europie w produkcji naczep
Foto: Depositphotos

Wielton przejął w pierwszym etapie transakcji pakiet większościowy, czyli ponad 65 procent akcji firmy Fruehauf o wartości 9,5 mln euro. Umowa przewiduje  możliwość zakupu pozostałych akcji po 2017 roku za 6,6 mln euro powiększoną o premię uzależnioną od wyników francuskiej spółki. Transakcja została w 20 procentach sfinansowana ze środków własnych, a w pozostałej części z kredytu udzielonego przez konsorcjum Banku BGŻ BNP Paribas oraz Banku Gospodarstwa Krajowego.

Fruehauf ma 44 procent udziału w rynku naczep we Francji i zatrudnia 400 pracowników. Produkuje rocznie ponad 4000 naczep. Roczne zyski wynoszą od 2 do 3 mln euro, a obrót - 100 mln euro.  Wielton ma ponad 1200 pracowników, sprzedaje rocznie 6500 produktów do 35 krajów świata. W ofercie ma ponad 60 typów wyrobów. Obrót polskiej spółki wynosi ponad 140 mln euro.

Wielton stawia na innowacyjne rozwiązania

W tym roku Wielton otrzymał status Centrum Badawczo-Rozwojowego, dysponuje kadrą 120 inżynierów i techników. Stawia na rozwiązania nowoczesne i innowacyjne. Połączone dwa nowoczesne zakłady produkcyjne, dwa zespoły fachowców  oraz siła zakupowa pozwolą też zwiększyć przewagi konkurencyjne  - mówi Andrzej Szczepek, prezes zarządu Wielton. Dodaje, że firma bardzo mocno inwestuje w ludzi. Ma własną akademię języka angielskiego i rosyjskiego. Zachęca pracowników do dodatkowych studiów, szkoli. Bo firma ma już zasięg międzynarodowy i potrzebuje ekspertów, którzy swobodnie się na tym rynku poruszają.

Fruehauf ma lokalizację w  Auxerre niedaleko Chablis. Wielton znajduje się w Wieluniu. Miasta są bardzo porównywalne, liczą po 30 tysięcy mieszkańców i mają ogromne ambicje  - mówi prezes zarządu spółki Wielton, Andrzej Szczepek.

Aleksandra Tycner

Zobacz więcej na temat: motoryzacja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak