X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Facebook będzie musiał podporządkować się polskim przepisom? Ruszyły prace

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 16:31
Najpopularniejszy serwis społecznościowy Facebook miałby podlegać naszemu prawu. Optuje za tym minister cyfryzacji Anna Streżyńska.
Czy Facebook będzie musiał przestrzegać polskiego prawa? Resort cyfryzacji ma taki pomysł
Czy Facebook będzie musiał przestrzegać polskiego prawa? Resort cyfryzacji ma taki pomysłFoto: PIXABAY

Użytkownicy Facebooka, nie tylko w Polsce, często skarżą się na blokowanie kont, a także publikowanych na nich treści. Aby praktyki takie ukrócić potrzebna jest nowelizacja ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Nowe przepisy regulowałaby np. kwestię "mowy nienawiści", a użytkownik sam zgłaszałby hejt i fake newsy. Prawdziwość zamieszczanych informacji miałyby regulować 24-godzinne sądy.

Prace rozpoczęte

– Całkiem poważnie jest rozpatrywane to rozwiązanie, bo takiego natychmiastowego środka odwoławczego potrzebują użytkownicy, a nie chcemy, żeby polskim internetem rządził jakiś urząd – powiedziała minister Streżyńska, która prowadzi w tej sprawie rozmowy z ministrem sprawiedliwości.

Projekt ustawy znajduje się jeszcze na początkowym etapie i dopiero jest konsultowany z organizacjami pozarządowymi, usługodawcami i specjalistami z zakresu sztucznej inteligencji.

Facebook jest największym na świecie serwisem społecznościowym w ramach którego użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz korzystać z różnych dodatkowych aplikacji. W czerwcu tego roku liczba jego użytkowników na świecie wynosiła prawie 2 miliardy, a dziennie aktywnych jest prawie 1,3 mld osób.

IAR/NRG/Akkal

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Facebook: błąd "uśmierca" użytkowników portalu

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 09:35
Niezwykły błąd na portalu Facebook. Konta wielu użytkowników nagle pokazały, że są oni martwi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Facebook jak narkotyk?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 17:26
Facebook uzależnia tak samo jak alkohol, narkotyki czy hazard – twierdzi dr Susana Flores, psycholog kliniczny, specjalistka od uzależnień i zachowań kompulsywnych. O zagrożeniach korzystania z portali społecznościowych mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Kuś, psycholog Internetu z Uniwersytetu SWPS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Morawiecki i Streżyńska o cyfryzacji Polski: LTE w 1,2 mln gospodarstw, Polska myśli o 5G

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 14:04
Cyfryzując obszary Polski, które dotychczas były tego pozbawione, tworzymy nową przestrzeń do rozwoju całego kraju - podkreślił w czwartek wicepremier Mateusz Morawiecki. Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska dodała, że szybki internet pojawi się w ponad 1,2 mln domów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Facebook cenzuruje informacje? To biznes, a nie dbałość o użytkowników

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 14:25
Użytkownicy największej globalnej sieci społecznościowej zgłaszali ostatnio informacje o blokadach i kasowaniu kont i profili o charakterze patriotycznym, prawicowym i katolickim. Facebook odpowiada: "to błąd systemu". Jak rzeczywiście działa mechanizm blokad giganta?
rozwiń zwiń

Czytaj także

BBC ujawnia. Facebook publikował reklamy będące częścią kampanii informacyjnej Rosji

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 11:22
Facebook w 2016 roku publikował reklamy, które były częścią rosyjskiej kampanii informacyjnej, mającej na celu promocję treści dzielących opinię publiczną - przekazało BBC. Kampania kosztowała ponad 100 tys. dolarów.
rozwiń zwiń