X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Kongres Impact Fintech'17. Głównym urządzeniem, za pośrednictwem którego będziemy korzystali z banku, będzie smartfon

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 11:53
Jaka przyszłość czeka sektor bankowy w Polsce i w jakim kierunku będzie się on zmieniał – o tym m.in. dyskutowano na Kongresie Impact Fintech’17 w Katowicach.
Audio
  • Jak będą wyglądały innowacyjne finanse, jakie nowe rozwiązania w tej dziedzinie wprowadzają polskie banki – o tym m.in. podczas Kongresu Impact Fintech'17 w Katowicach, Justyna Golonko rozmawiała na antenie radiowej Jedynki z zaproszonymi gośćmi.
Coraz więcej usług bankowych odbywa się za pośrednictwem mobilnych aplikacji.
Coraz więcej usług bankowych odbywa się za pośrednictwem mobilnych aplikacji.Foto: PIXABAY

Kongres zgromadził przedstawicieli rządu i instytucji publicznych, prezesów największych przedsiębiorstw finansowych oraz przedstawicieli startupów z Polski i ze świata, którzy dyskutują o przyszłości sektora innowacyjnych finansów – tzw. branży fintech.

Polskie banki w innowacyjnej czołówce

W światowej czołówce nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań są polskie banki, a rozwiązania, jakie wprowadzają, inspirują konkurencyjne banki w Europie. O tym na antenie radiowej Jedynki mówili goście Justyny Golonko.

Grzegorz Micyk z Finiaty.pl zauważył:

– Banki w Polsce przez to, że rozwijały się w zupełnie innym środowisku i zaczynały od zera, są bardzo nowoczesne, więc ta zmiana, (...) będzie polegała na tym, że bank zacznie współpracować z mniejszymi podmiotami, które będą w stanie dostarczyć usługi szybciej, które będą komplementarne dla oferty, którą ma bank, a które dla banku będą trudne do zrobienia od samego początku ze względu na koszty (...). W Polsce widać bardzo dużą chęć ze strony banków na współpracę z fintechami, żeby oferta była coraz bardziej atrakcyjna.

Banki i fintechy ramię w ramię

Ta współpraca będzie się rozszerzać – tak by bankowość nadążała za nowinkami i trendami na rynku – dodał Przemysław Gdański, prezes BGŻ BNP Paribas. Jak zauważył, banki będą się zmieniać i za kilkanaście lat będą wyglądały inaczej. Zdaniem rozmówcy – fintechy są bardziej szansą rozwoju dla bankowości niż zagrożeniem, a dzięki nim uda się dodać do tego co istnieje dzisiaj nowatorskie rozwiązania.

Zyska na tym też klient – bo w rezultacie będzie miał dostęp do innowacyjnej, ciekawej ale też wygodnej usługi – ocenił – Grzegorz Micyk.

– Pojawią się aplikacje, które będą ściągały dane z bardzo dużej ilości banków i banki będą się tymi danymi dzieliły, a klienci będą mieli większą władzę nad swoimi danymi i nad tym, co się z nimi dzieje. Koszty usług bankowych nie powinny wzrosnąć, a klienci będą mieli wybór, gdzie wydawać pieniądze i będą to mogli robić w sposób bardziej świadomy.

Bank w tle

Nasze banki też czeka duża zmiana. Banki nie znikną, ale by skutecznie obsługiwać nowego klienta muszą się zmienić – dodaje Marcin Chruściel z Orange Finance.

Przykładem – zdaniem rozmówcy – jest to, że np. wszystkie usługi bankowe, dotąd robione w oddziałach, a potem w internecie zostało przeniesione do jednej małej aplikacji w telefonie.

- Wszystkie usługi bankowe, dotąd świadczone w oddziałach, a potem w internecie zostały przeniesione do jednej małej aplikacji w telefonie, mówi gość Polskiego Radia.

Według Chruściela – wszystko będzie podlegało automatyzacji w wygodzie płatności, a rola bankowości będzie się sprowadzała do tego, żeby zabezpieczyć ten cały system, by był dla klienta bezpieczny.

Zdaniem ekspertów w przyszłości podstawowym urządzeniem, za pośrednictwem którego będziemy korzystali z banku, będzie smartfon, ale to nie oznacza, że oddziały banków zupełnie znikną z rynku. Część klientów nadal będzie chciała mieć osobisty kontakt z instytucją, której powierza swoje pieniądze.

Justyna Golonko, Akkal, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Druga ustawa o innowacyjności: to będzie prawdziwy przełom?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 14:20
Od 1 stycznia 2018 roku przedsiębiorca, który zainwestuje złotówkę w badania i rozwój, będzie mógł sobie odpisać od podstawy opodatkowania 2 zł, zakłada podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę druga ustawa o innowacyjności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Impact fintech’17: innowacji finansowych w Polsce będzie przybywać

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 16:30
Możliwości zastosowania nowoczesnych technologii w usługach finansowych są ogromne i ten sektor gospodarki już teraz w Polsce dynamicznie się rozwija. A ma być jeszcze lepiej, bo już niebawem nowe rozwiązania w tym zakresie wejdą w życie, zapowiedziała w środę Kongresie Impact fintech’17 w katowicach wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Impact Fintech’17: przed nami płatności sterowane głosem

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 09:13
Nowych technologii w finansach będzie dynamicznie przybywać, a nasze płatności będą szybsze i bardziej wygodne – przekonują uczestnicy Kongresu Impact Fintech’17w Katowicach.
rozwiń zwiń