X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Złoty zakończył 2017 rok jako druga najmocniejsza waluta świata po czeskiej koronie. Eksperci: w tym roku polska waluta może się osłabiać

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 11:51
Osłabienie złotego, podwyżki stóp procentowych pod koniec roku oraz istotny wpływ nieoczekiwanych wydarzeń politycznych na rynki finansowe – to główne przewidywania analityków serwisu Internetowykantor.pl na ten rok.
W zeszłym roku złoty umacniał się w stosunku do głównych światowych walut.
W zeszłym roku złoty umacniał się w stosunku do głównych światowych walut.Foto: PIXABAY

W raporcie „Jaki będzie 2018 r. na rynkach walutowych?” autorzy podsumowują poprzedni roku i próbują przewidzieć, co i jak wpłynie na finanse Polaków w roku obecnym.

Gospodarka fundamentem silnego złotego

Eksperci przeanalizowali stosunek złotego do najważniejszych walut świata, czyli dolara, euro, franka szwajcarskiego i brytyjskiego funta, jaki miał miejsce w minionym roku. W raporcie czytamy, że złoty zakończył 2017 rok jako druga najmocniejsza waluta świata po czeskiej koronie, a ważnym fundamentem dla tak mocnej krajowej waluty pozostaje nasza gospodarka, która wraz ze światowym wzrostem, znacznie przyspieszyła.

Co może zachwiać rynkami

Prognozując wydarzenia w 2018 z ewentualnym efektem na kursy walut, autorzy zwracają uwagę m.in. na potencjalne konflikty światowe, które mogą zachwiać rynkami, a także skutki wynikające ze zmiany na stanowisku szefa FED za oceanem pod koniec zeszłego roku.

Jeśli chodzi o Polskę, eksperci kreślą pragmatyczny scenariusz na temat ewentualnego Polexitu: „(…) jak w starym dobrym małżeństwie: czasem jest krzyk, mniejsze czy większe uszczypliwości, tupanie nogami, jednak nikt opcji rozstania nie traktuje zbyt poważnie”.

ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Złoty walutą rezerwową świata? Eksperci – nie ma na to szans

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 13:55
Paweł Szałamacha, kandydat na ministra finansów w rządzie PiS chce, aby złoty stał się jedną z walut rezerwowych dla świata. Tę wypowiedź komentowali goście audycji "Puls Gospodarki" w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złoty, po porannych wzrostach, nadal mocny

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 15:33
Polska waluta, tak gwałtownie umocniona poranną decyzją prezydenta Dudy ws. veta, nie kontynuuje już wzrostów, ale nadal trzyma wysoki poziom. Ok. 15.00 jej kurs do euro wynosił 4,24 zł.
rozwiń zwiń