X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

50 tys. na 5 lat najbardziej pożądane

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 15:54
Firmy w Polsce najczęściej poszukują kredytu w wysokości do 50 tys. zł. Zaciągają go m.in. na finansowanie bieżącej działalności, kupno maszyn i urządzeń, a planują go spłacić w maksymalnie 5 lat – wynika z badania przeprowadzonego przez serwis Oferteo.pl.
Najczęściej poszukują kredytu osoby fizyczne prowadzące własną działalność gospodarczą.
Najczęściej poszukują kredytu osoby fizyczne prowadzące własną działalność gospodarczą.Foto: PIXABAY

"Biorąc pod uwagę wszystkie podmioty, które złożyły zapytania o kredyt w Oferteo.pl, największym polskim serwisie łączącym poszukujących produktów z ich dostawcami, najbardziej poszukiwany przedział kredytu to kwoty od 10 tys. do 50 tys. złotych (39 proc.)" – wskazano.

Na co potrzebne pieniądze?

Jak dodano, co czwarte zapytanie dotyczyło kredytu w kwocie od 100 tys. do pół miliona, a najmniej zapytań, kredytów w wysokości nieprzekraczającej 10 tys. zł oraz powyżej pół miliona zł.

Firmy najczęściej poszukiwały kredytu na finansowanie bieżącej działalności, "na co wskazała jedna trzecia z nich". W "dalszej kolejności" kredyt miał zostać przeznaczony na rozwój firmy: kupno maszyn lub urządzeń, zakup lub budowę nieruchomości, czy zakup samochodu. Dla 4 proc. badanych kredyt miał być pomocą w spłacie zobowiązań wobec kontrahentów.

Kto najczęściej poszukuje kredytu?

Według badania "zdecydowanie najczęściej poszukują kredytu osoby fizyczne prowadzące własną działalność gospodarczą. Ich zapytania stanowiły niemal 80 proc. Z kolei 16 proc. zapytań pochodzi od spółek kapitałowych, a 5 proc. – od spółek osobowych".

Jak wynika z badania, niemal jedna trzecia osób fizycznych zaciągała kredyt, aby finansować bieżącą działalność firmy. Kolejnymi najpopularniejszymi celami były: kupno maszyn lub urządzeń (14 proc.), kupno samochodu (12 proc.) oraz kupno towarów, materiałów lub surowców, a także zakup lub budowa nieruchomości (11 proc.).

W przypadku spółek kapitałowych zdecydowanie najczęściej celem kredytu miało być finansowanie bieżącej działalności – wskazało tak aż 46 proc. z nich.

Najczęściej wybierany okres spłaty kredytu wynosił od 2 do 5 lat.

PAP, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: kredyty dla firm finanse firma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kredyt bankowy najczęstszą formą finansowania zewnętrznego firm

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 17:00
Prawie połowa średnich przedsiębiorstw i ponad jedna trzecia mikro- i małych firm korzysta z kredytów bankowych - takie są wyniki badania pod tytułem "Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa o usługach finansowych ".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstaje nowy system gwarancji dla małych firm

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 14:42
Mikroprzedsiębiorstwa, dla których największym problemem jest często otrzymanie kredytu ze względu na krótką historię kredytową oraz brak zabezpieczeń, otrzymają nowe wsparcie. Powstanie Krajowy Fundusz Gwarancyjny, którego celem będzie gromadzenie środków na gwarancje dla tych firm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biznesowy paradoks: "W życiu prywatnym panuje większa nieufność i ostrożność niż w życiu zawodowym"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 10:06
Polscy przedsiębiorcy bardziej rygorystycznie podchodzą do wydawania prywatnych pieniędzy, aniżeli firmowych – pokazują badania na ten temat.
rozwiń zwiń