X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Czy zagraniczne talenty wybiorą Polskę? Będzie pakiet zachęt

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 16:46
Rusza pilotażowy program Poland Prize, który ma przyciągnąć do Polski zagraniczne start-upy. W planach jest pomoc pięćdziesięciu firmom w założeniu w naszym kraju swojego biznesu.
Polska planuje ściągnąć zagraniczne nowatorskie firmy.
Polska planuje ściągnąć zagraniczne nowatorskie firmy. Foto: PIXABAY

"Wybierzemy trzech operatorów, którzy będą wyłaniać za granicą start-upy, by mogły rozwinąć się na polskim rynku" – poinformowała Patrycja Klarecka, prezes Polskiej Agencji Rozwoju i Przedsiębiorczości.

Jakie wsparcie?

Wyselekcjonowane start-upy otrzymają w Polsce pełne wsparcie w załatwieniu formalności, doradztwo, czy w pozyskaniu inwestorów. Każdy start-up będzie mógł otrzymać grant do 200 tysięcy złotych.

"Chodzi o ściąganie zagranicznych talentów do Polski, by tu realizowali oni swoje wizje i rozwijali naszą gospodarkę" – stwierdziła Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Dodała, że jest to program przede wszystkim skierowany do tych, którzy są poza obszarem Unii Europejskiej.

Ułatwienia wizowe

"My tym programem ten dystans skracamy. Dziś Polska ma bardzo dobre wskaźniki makroekonomiczne, mamy jeden z najwyższych wzrostów gospodarczych w Europie" – dodała Emilewicz.

W ściągnięciu do Polski nowatorskich firm ma pomóc tak zwana dedykowana ścieżka wizowa, która przyspieszy przyznawanie wiz. Budżet na cały pilotażowy projekt Poland Prize to 15 milionów złotych. Pierwsze start-upy mają pojawić się w Polsce w drugiej połowie roku.

Więcej na ten temat powiemy jutro (09 02) na antenie "Sygnałów Dnia", po 6.40.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak