X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Infolinia dla Ukraińców zatrudnionych w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 14:20
Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek otworzył infolinię dla obywateli Ukrainy, którzy pracują w Polsce. Według ministra, w Polsce zatrudnionych jest ponad 2 i pół miliona obcokrajowców, z czego 800 tysięcy pracuje nielegalnie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PIXABAY

"Chodzi więc o to, by wszyscy pracowali w Polsce legalnie i odprowadzali składki na rzecz skarbu państwa" - zaznaczył minister. Porady udzielane są pod numerem telefonu 22 111 35 29 w godzinach od 16.00 do 20.00.

Tam cudzoziemcy mogą dowiadywać się o obowiązujących w Polsce przepisach dotyczących zatrudniania a także jak napisać skargę w przypadku, gdy pracodawca łamie przepisy.

Infolinia jest obsługiwana przez osoby znające biegle język ukraiński.Także na stronach inspekcji pracy jest umieszczony tekst w języku ukraińskim objaśniający, w jaki sposób można korzystać z infolinii.

Łyszczek zwrócił uwagę, że odnotowywane są przypadki wykorzystywania przez pracodawców naszych wschodnich sąsiadów polegające na przykład na płaceniu mniej niż deklarowano czy nie zapewnianiu odpowiednich warunków pracy.

IAR, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy warto zatrzymać pracowników z Ukrainy w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 15:25
Od stycznia polscy pracodawcy złożyli 737 tysięcy oświadczeń o zatrudnieniu Ukraińców. To o połowę więcej niż w tym samym czasie w ubiegłym roku. Czy to ratunek, czy problem dla polskiego rynku pracy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraińcy liczą na podwyżki płac w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 18:38
Od 15 do 30 procent wrosły - po zniesieniu obowiązku wizowego - oczekiwania płacowe Ukraińców pracujących w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Ukraińcy są potrzebni naszej gospodarce?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 13:00
Niedawno na Zakarpaciu odsłonięto pomnik, na którym Polaków określono jako okupantów Ukrainy. Ukraiński IPN nie zgodził się na ekshumację polskich ofiar zbrodni wojennych. Nasze MSZ zagroziło zakazem wjazdu do Polski polityków ukraińskich nastawionych antypolsko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracownicy z Ukrainy (i nie tylko) pilnie poszukiwani

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 10:57
W ubiegłym roku roku wydano ponad 1,8 mln oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi. To o 39 proc. więcej niż w poprzednim roku – wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
rozwiń zwiń