X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Rośnie liczba polskich patentów. W awangardzie ośrodki akademickie

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 16:39
Europejski Urząd Patentowy (EPO) podsumował swoją działalność w 2017 roku. Przedstawiono m.in. dane dotyczące liczby zgłoszonych patentów z poszczególnych krajów. Dobrze wypadła Polska.
Rośnie liczba zgłoszeń patentowych na świecie.
Rośnie liczba zgłoszeń patentowych na świecie.Foto: PIXABAY

Liczba wszystkich europejskich zgłoszeń patentowych złożonych w EPO w 2017 r. wyniosła niemal 166 000, co stanowiło wzrost o +3,9% w porównaniu z 2016 r. i nowy rekord.

Chiny już nie tylko fabryką świata

Kolejny raz odnotowano zdecydowany wzrost liczby zgłoszeń z Chin (+16,6%), które wyprzedziły Szwajcarię i po raz pierwszy znalazły się w piątce najbardziej aktywnych państw (Stany Zjednoczone, Niemcy, Japonia, Francja, Chiny).

Liczba zgłoszeń patentowych z Polski wzrosła o 14%, a tempo wzrostu liczby zgłoszeń z naszego kraju było jednym z najszybszych w Europie.

Ośrodki akademickie na czele

Głównym motorem działalności patentowej w Polsce były ośrodki akademickie. Na czele listy polskich podmiotów składających najwięcej zgłoszeń są: Synthos, Uniwersytet Jagielloński, producent samolotów Flaris, Uniwersytet Gdański, Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny

Po raz pierwszy w historii EPO liderem pod względem liczby złożonych zgłoszeń patentowych była spółka z Chin - Huawei.

ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rekordowa liczba patentów znad Wisły

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 08:25
Europejski Urząd Patentowy chroni coraz więcej rodzimych wynalazków - w 2016 r. ich liczba wzrosła o 19,2 proc. - informuje w środę "Puls Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kongres Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej . "Szansa na coś wielkiego"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 13:54
W Warszawie trwa międzynarodowy Kongres Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej "Central Eastern Europe Innovators Summit". Wydarzenie, w którym uczestniczą szefowie rządów, przedstawiciele wielkich koncernów, inwestorzy i ekonomiści otworzył wicepremier Mateusz Morawiecki. W trakcie imprezy zostaną zaprezentowane start-upy z państw V4.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile dostaną firmy na innowacyjne projekty?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 07:15
922 mln  złotych otrzymają autorzy innowacyjnych projektów nagrodzonych w II konkursie BRIdge Alfa, którego celem jest dofinansowanie najbardziej innowacyjnych projektów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska start-upowym zagłębiem? Na razie możemy się uczyć od Izraela

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 17:15
Podczas swojego expose premier Mateusz Morawiecki jako jeden ze wzorów dla polskiej gospodarki stawiał izraelską innowacyjność. Ten 8,5-milionowy kraj w przeliczeniu per capita ma największą na świecie wartość inwestycji technologicznych, największa liczbą  naukowców, specjalistów i patentów. Sektor technologiczny tworzy aż 18 proc. rocznego dochodu narodowego i 30 proc. wartości eksportu.
rozwiń zwiń