X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Zamknąć Okęcie? Rząd przekonuje, że to konieczne i stawia na CPK

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 11:32
Pomysł pozostawienia niemal w centrum Warszawy lotniska jest nie tylko pomysłem aspołecznym, ale także antyrozwojowym, ponieważ blokuje to rozwój miasta - ocenił w pełnomocnik rządu ds. CPK dla RP Mikołaj Wild.
Rząd twierdzi, ze przepustowość Lotniska Chopina jest już ograniczona.
Rząd twierdzi, ze przepustowość Lotniska Chopina jest już ograniczona.Foto: PIXABAY

Wiceminister infrastruktury i pełnomocnik ds. CPK odniósł się w ten sposób do słów kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który przekonywał na konferencji, że likwidacja Lotniska Chopina na stołecznym Okęciu "doprowadzi do olbrzymich problemów dla Warszawy, zmarnowania szans rozwoju dla stolicy, biznesu i turystyki".

Krytycznie o CPK

"PiS planuje zamknięcie lotniska Okęcie, powodując olbrzymie problemy dla dwóch milionów warszawiaków i setek tysięcy ludzi, którzy mieszkają w aglomeracji. To jest pomysł bardzo kontrowersyjny i oparty na kompletnych mrzonkach budowania nowego lotniska w szczerym polu, oparty na wyliczeniach, które nie mają żadnego sensu" - ocenił Trzaskowski.

Okęcie, czyli problem

Wiceminister Wild wskazał, że Lotnisko Chopina jest u progu swojej przepustowości i już dziś stwarza problemy dla mieszkających w jego okolicy warszawiaków. Zaznaczył, że obecnie ok. 285 tys. mieszkańców stolicy jest narażonych m.in. na hałas oraz inne niedogodności związane z lotniskiem. Zwrócił uwagę, że przy zwiększeniu operacji lotniczych z portu na Okęciu, problemy dla mieszkańców z tym związane jeszcze by się zwiększyły.

Dodał, że stołeczne lotnisko jest już dziś praktycznie zabudowane m.in. siecią dróg, co ogranicza jego rozwój.

"Pomysł pozostawienia niemal w centrum Warszawy lotniska jest nie tylko pomysłem aspołecznym, ale jednocześnie jest pomysłem antyrozwojowym, ponieważ blokuje rozwój miasta" - zaznaczył wiceminister.

CPK jednym z największych lotnisk w Europie

W czwartek w nocy - jak już informowaliśmy - sejm uchwalił specustawę, która pozwoli rozpocząć budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Nowe lotnisko ma powstać między Łodzią a Warszawą i ma być jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie. Na jego lokalizację wskazywana jest miejscowość Stanisławów w gminie Baranów. Po pierwszym etapie budowy port ma obsługiwać do 45 mln pasażerów rocznie, a docelowo nawet ok. 100 mln. Port ma być zbudowany do końca 2027 r.

PAP, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: LOT lotnictwo samoloty
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PLL LOT wymienia flotę Dreamlinerów. Będą większe i tańsze w ekspoloatacji

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 09:14
Polskie Linie Lotnicze LOT będą miały nowe Boeingi 787 - Dreamliner. Ogłosił to prezes firmy Rafał Milczarski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

LOT może w końcu rozwinąć skrzydła. Spółka z dobrymi wynikami finansowymi

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 17:31
Wysokie loty polskich linii lotniczych. Po latach zastoju spółka wychodzi na prostą - od początku roku nasz narodowy przewoźnik zarobił 150 milionów złotych. Władze LOT-u widzą przyszłość w jasnych barwach i wyznaczają sobie nowe cele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co ze strajkiem w LOT? Trzy związki odwołują akcję

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 14:09
Trwa wojna na słowa między związkami zawodowymi a zarządem PLL LOT ws. zapowiadanego na 1 maja strajku u przewoźnika. Organizatorzy zapowiadają, że przeprowadzą akcję wbrew decyzji sądu o jego nielegalnym charakterze. Zarząd uważa, że strajk będzie nieskuteczny, tymczasem wycofało się z niego już trzy organizacje pracownicze.
rozwiń zwiń