X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

USA nakładają sankcje na Iran. Będą dotkliwe

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 19:56
Biały Dom poinformował o nałożeniu na Iran sankcji ekonomicznych. Utrudniają one władzom w Teheranie prowadzenie transakcji handlowych i uderzają w sektor motoryzacyjny.
Audio

Sankcje są konsekwencją zerwania przez prezydenta Donalda Trumpa wielostronnego porozumienia nuklearnego z Iranem.

Lista zakazów

Zaczną obowiązywać minutę po północy czasu waszyngtońskiego. Uniemożliwiają one Iranowi dostęp do amerykańskiej waluty, zabraniają zakupu irańskich obligacji, a także zakazują handlu złotem oraz innymi metalami szlachetnymi.

Zgodnie z rozporządzeniem podpisanym przez prezydenta Trumpa, z punktu widzenia amerykańskiego prawa nielegalny też będzie transfer technologii i produktów wykorzystywanych bądź wytwarzanych przez irański sektor motoryzacyjny. 

Biały Dom wyjaśnia, że wprowadzenie sankcji utrudni Teheranowi dostęp do środków, które są wykorzystywane do wspierania organizacji terrorystycznych, transferu uzbrojenia i destabilizowania Bliskiego Wschodu.

Całkowitej izolacji nie będzie

Kolejne amerykańskie sankcje wobec Iranu wejdą w życie na początku listopada i będą dotyczyć między innymi eksportu irańskiej ropy naftowej. Eksperci twierdzą, że amerykańskie sankcje będą dotkliwe dla Iranu, ale nie oznaczają całkowitej izolacji ekonomicznej tego kraju, ponieważ Chiny, Rosja i Unia Europejska nie wypowiedziały zawartego w 2015 roku porozumienia nuklearnego. 

IAR, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: Iran USA sankcje
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Iran lekceważy ostrzeżenia USA. Przeprowadzi kolejne manewry

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 14:32
Pomimo ostrzeżeń ze strony USA elitarne jednostki irańskiej Gwardii Rewolucyjnej przeprowadzą w przyszłym tygodniu kolejne manewry wojskowe - poinformował wysoki rangą dowódca tej formacji Mohammad Pakpur. Ćwiczenia potrwają trzy dni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przywódcy Europy mówią jednym głosem, nie chcą amerykańskich ceł handlowych

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 19:41
Przywódcy Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii wezwali administrację amerykańską, aby nie podejmowała jednostronnie decyzji w sprawie handlu z Unią Europejską. W trójstronnej rozmowie telefonicznej niemiecka kanclerz, brytyjska premier  oraz francuski prezydent  uzgodnili, że Unia Europejska jako całość powinna wspólnie bronić się przeciwko wprowadzeniem przez USA jakichkolwiek ceł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iran informuje o gotowości do wzmożenia prac nad wzbogacaniem uranu

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 21:15
Iran jest gotowy do wzmożenia prac nad wzbogacaniem uranu, jeśli zawiodą negocjacje w sprawie umowy nuklearnej - poinformował we wtorek Behrouz Kamalvandi, rzecznik irańskiej agencji energii atomowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia Europejska przygotowuje się na sankcje USA wobec Iranu, by chronić interesy europejskich firm

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 14:45
We wtorek rano zaczną obowiązywać we Wspólnocie zaktualizowane przepisy w tej sprawie, chodzi o tak zwaną dyrektywę blokującą. Po wycofaniu się z porozumienia nuklearnego prezydent USA zagroził sankcjami krajom, które będą utrzymywać kontakty z Iranem.
rozwiń zwiń