X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Paweł Borys: polskie startupy, więcej odwagi

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 17:19
Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy przedstawiono wyniki badania branży młodych przedsiębiorstw oraz badania dotyczącego znaczenia rynku innowacyjności dla gospodarki.
Audio
  • Paweł Borys - szef Polskiego Funduszu Rozwoju, z którym na antenie radiowej Jedynki rozmawiała Justyna Golonko - mówił m.in. o szansach, które otwierają się przed coraz szybciej rozwijającymi się polskimi startupami.
Jak mądrze inwestować w startupy?
Jak mądrze inwestować w startupy?Foto: Pixabay

Jak powiedział w radiowej Jedynce Justynie Golonko w wywiadzie ze studia kongresowego Forum Ekonomicznego w Krynicy Paweł Borys - szef Polskiego Funduszu Rozwoju - w rankingach unijnych pod względem innowacyjności zajmujemy dalekie miejsca, ale rynek startupów rozwija się w Polsce dynamicznie i przyciągają one coraz więcej kapitału.

Więcej odwagi

Paweł Borys przypomniał, że PFR stworzył największą w regionie platformę funduszy finansujących młode innowacyjne firmy oraz różne technologiczne projekty.

Jak dodał, polskie stratupy "myślą międzynarodowo", czyli stawiają na produkty i usługi, które mogą zaistnieć na rynkach zagranicznych, a w wyścigu technologicznym panuje ostra międzynarodowa konkurencja i lokalna firma ma niewielkie szanse na pokonanie konkurentów. To czego polskim startupom jeszcze brakuje - ocenił szef PFR - to trochę odwagi i umiejętności biznesowych.

Justyna Golonko, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska recepta na innowacje. "Barierą są regulacje"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 15:55
"Polakom nie wystarcza już bycie montownią najlepszego sprzętu AGD. Chcemy rozwijać innowacyjne technologie i brać udział - jako liczący się gracz - w bitwie o najbardziej wartościowe zasoby ludzkie na globalnym rynku" - powiedział wicepremier Jarosław Gowin. O tym, jak sprawić, by polska gospodarka była innowacyjna, mówił w Polskim Radiu 24 ekonomista dr Marian Szołucha z Akademii Biznesu i Finansów Vistula.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Start-upy w Polsce: domena już nie tylko młodych

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 20:24
O trzeciej edycji raportu o statr-upach w Polsce, opracowanego przez fundację Startup Poland, mówi podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy prezes fundacji Julia Krysztofiak-Szopa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska start-upowym zagłębiem? Na razie możemy się uczyć od Izraela

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 17:15
Podczas swojego expose premier Mateusz Morawiecki jako jeden ze wzorów dla polskiej gospodarki stawiał izraelską innowacyjność. Ten 8,5-milionowy kraj w przeliczeniu per capita ma największą na świecie wartość inwestycji technologicznych, największa liczbą  naukowców, specjalistów i patentów. Sektor technologiczny tworzy aż 18 proc. rocznego dochodu narodowego i 30 proc. wartości eksportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Forum Ekonomiczne w Krynicy: 5 mld zł na wsparcie innowacji

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 15:57
Około 5 miliardów złotych wyda w tym roku Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na wparcie innowacyjnych pomysłów polskich przedsiębiorców. Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy centrum podsumowało 3 kwartały swojej działalności.
rozwiń zwiń