X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Nie widać na "Horyzoncie" polskich naukowców

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 20:01
Europejska Rada ds. Naukowych poinformowała o przyznaniu dodatkowych grantów z programu Horyzont 2020 pięćdziesięciu naukowcom. Każdy z nich otrzyma do 150 tys. euro. Nie ma wśród nich ani jednego przedstawiciela polskiej placówki
Na liście 50 osób, które otrzymają dodatkowe środki unijne z programu Horyzont 2020, nie ma ani jednej, za którą stałaby polska placówka akademicka.
Na liście 50 osób, które otrzymają dodatkowe środki unijne z programu Horyzont 2020, nie ma ani jednej, za którą stałaby polska placówka akademicka.Foto: Pixabay

Dodatkowe środki - w sumie 7,5 mln euro - mają być wykorzystane na komercyjne, bądź społeczne przetestowanie innowacji, opracowanych przez tych naukowców, którzy mają już granty Europejskiej Rady ds. Naukowych.

Liczy się jakość naukowa 

Nagrodzone projekty obejmują takie tematy jak: testowanie terapii późnego stadium raka, opracowywanie bardziej przyjaznych środowisku naturalnemu akumulatorów, czy funkcjonowanie algorytmów określających spersonalizowane kanały w mediach społecznościowych.

Na liście 50 osób, które otrzymają dodatkowe środki z programu Horyzont 2020, nie ma ani jednej, za którą stałaby polska placówka akademicka. W przyznawaniu tego rodzaju wsparcia nie ma podziału geograficznego - kryterium jest jakość naukowa projektów.

Polski akcent

Choć beneficjenci realizują badania głównie w Europie Zachodniej, są w tym gronie również badacze pracujący na słowackich, czy chorwackich uniwersytetach. Jednym polskim akcentem na liście jest badaczka Aleksandra Walczak, która realizuje projekt we Francuskim Centrum Badań Naukowych (CNRS).

Granty Proof of Concept mogą być wykorzystywane np. do przygotowania aplikacji patentowej, czy zweryfikowania praktycznego wykorzystania innowacji. Naukowcy, którzy w przeszłości otrzymywali te środki wykorzystywali je też na założenie przedsiębiorstw i komercjalizowanie swoich pomysłów.

Europejska czołówka

Z informacji zamieszczonych na stronie Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych wynika, że wsparcie popłynie do naukowców pracujących w 16 krajach. Najwięcej z nich jest w Wielkiej Brytanii (7), Francji (6) oraz Belgii (4).

PAP, ak, NRG
 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak