X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Bez zachęt sprzedaż aut elektrycznych nie ruszy z kopyta

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 18:39
W Polsce nadal nie ma zachęt do zakupu aut elektrycznych - zarówno jeśli chodzi o zachęty finansowe, jak i pozafinansowe. Pod względem sprzedaży tych pojazdów zajmujemy w Europie dopiero 15. miejsce.
Audio
  • O polskim rynku aut elektrycznych, którego nadal dzieli duży dystans do europejskiej czołówki - na antenie radiowej jedynki z ekspertami rozmawiała Aleksandra Tycner.
W I półroczu tego roku w Polsce zarejestrowano 672 samochodów elektrycznych i hybryd plug-in.
W I półroczu tego roku w Polsce zarejestrowano 672 samochodów elektrycznych i hybryd plug-in.Foto: Pixabay

Jak powiedział w radiowej Jedynce Jakub Faryś z Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, z którym rozmawiała Aleksandra Tycner - procentowy wzrost sprzedaży takich aut w Polsce wygląda dobrze - ale jeśli chodzi o liczbę 672 zarejestrowanych do końca sierpnia tego roku samochodów elektrycznych i hybryd plug-in - to "w porównaniu z blisko 400 tys. zarejestrowanych w Polsce aut w tym samym okresie - widać skalę".

Są dopłaty, jest sprzedaż

Jak dodał - w krajach, gdzie są dopłaty oraz inne ulgi w przypadku zakupu auta elektrycznego, np w Norwegii, poziom sprzedaży takich pojazdów jest bardzo wysoki.

Zdaniem Jarosława Kochańskiego z firmy Exact Systems - w innych krajach np. w Niemczech widać wsparcie ze strony rządu i innych instytucji, by np. eliminować pojazdy spalinowe z centrów miast.

Polacy jeszcze za biedni na "elektryki"

Barierą zakupu auta elektrycznego w Polsce są także ceny i zamożność społeczeństwa - uważają eksperci. Np. jeden z popularniejszych samochodów elektrycznych - Nissan Leaf kosztuje w naszym kraju około 150 tys. złotych.

Aleksandra Tycner, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska chce zaistnieć w globalnej motoryzacji. Mierzymy wysoko, a może za wysoko?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 16:36
Pojawiają się coraz to nowe pomysły na zbudowanie potęgi polskiego przemysłu, w tym rozpoznawalnej na świecie marki zdolnej konkurować z najlepszymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: jest przyzwolenie na elektromobliność, ale nie ma przymusu

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 15:16
W Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zaplanowano, że do 2025 roku po polskich drogach będzie jeździło milion aut elektrycznych. Czy to możliwe? Gośćmi Polskiego Radia 24 byli: Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl, i Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy chcą aut elektrycznych, ale nie akceptują ich ceny

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 10:19
86 proc. polskich kierowców rozważyłoby zakup samochodu elektrycznego. Wykazujemy wyższą gotowość niż kierowcy z 5 innych krajów regionu, ale tylko 8  proc. kierowców byłoby gotowych zapłacić więcej, niż za auto spalinowe podobnej klasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NFOŚiGW zainwestuje w autobusy elektryczne

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 16:59
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zainwestuje 168 mln zł w zakup elektrycznych autobusów oraz modernizację lub budowę stacji ładowania pojazdów publicznego transportu zbiorowego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alternatywne napędy w planach większości motokoncernów

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 14:46
Polskie miasta zapowiadają jeszcze w tym roku zwiększone zakupy autobusów zasilanych gazowym paliwem CNG, a szacowany wzrost wyniesie ok. 40-50 proc. w stosunku do poprzedniego roku - zapowiedział Marcin Szczudło, wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny, w czasie debaty o alternatywnych źródłach napędu pojazdów, która odbyła się podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy
rozwiń zwiń