X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Polska gospodarka stoi na małych i średnich firmach

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 17:46
W resorcie Przedsiębiorczości i Technologii dziś obchodzony był dzień Przedsiębiorcy. Z najnowszego badania Tax Care „Indeks Przedsiębiorczości” wynika, że w ciągu roku w Polsce zarejestrowało się ponad ćwierć miliona nowych jednoosobowych firm, czyli ponad 900 nowych biznesów dziennie.
Audio
  • Coraz więcej osób staje się w Polsce przedsiębiorcą - powiedział w radiowej Jedynce Adam Abramowicz rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, z którym rozmawiała Justyna Golonko.
Polscy przedsiębiorcy oczekują od rządu liberalizacji prawa podatkowego i gospodarczego.
Polscy przedsiębiorcy oczekują od rządu liberalizacji prawa podatkowego i gospodarczego.Foto: Pixabay

To jak się okazuje jest o około 100 więcej niż dwa czy trzy lata temu.

Dominują mikrofirmy

Coraz więcej osób staje się przedsiębiorcą, bo prowadzenie własnej działalności staje się prostsze choć to nadal ciężki kawałek chleba - powiedział w radiowej Jedynce Adam Abramowicz rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, z którym rozmawiała Justyna Golonko.

Jak zauważył - w Polsce jest najwięcej mikroprzedsiębiorców - około 2 mln. Dodał, że pozytywnie zmienia się też nastawienie do małych i średnich firm - więc ludzie chcą próbować swoich sił w biznesie.

- Polska gospodarka stoi na małych i średnich firmach - skomentował rzecznik.

Ma być łatwiej

Rozwój przedsiębiorczość mają wspierać ułatwienia dla przedsiębiorców wprowadzane przez rząd: Konstytucja biznesu, Pakiet 100 zmian dla firm.

A dziś rząd zajmował się tak zwanym III pakietem premiera Morawieckiego. To kolejny pakiet zmian zawierający ułatwienia w prawie podatkowym i gospodarczym dla przedsiębiorców. Dziś też ruszają konsultacje projektu nowelizacji prawa w sprawie ograniczenia zatorów płatniczych . To są przepisy na które czekają przedsiębiorcy -

Główne zmiany w propozycji przepisów mających ograniczać zatory płatnicze to krótsze terminy płatności, publikowanie informacji o praktykach płatniczych i terminach zapłaty przez największe firmy.

Justyna Golonko, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małe i duże firmy potrzebują siebie nawzajem. Kodeks dobrych praktyk ma ułatwić ich współpracę

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 20:00
80 procent firm działających na polskim rynku to małe i średnie przedsiębiorstwa. Zarówno one, jak i duże podmioty mają swoją rolę do odegrania, zaś wzajemna współpraca, synergia i kooperacja podmiotów różnej wielkości jest ważna dla rozwoju całej gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konstytucja dla biznesu. Co oznacza dla przedsiębiorców?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 16:00
Rząd przyjął pakiet pięciu projektów dotyczących zmian w prawie gospodarczym, składających się na tzw. konstytucję dla biznesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biznesowi będzie łatwiej. Prawo przedsiębiorców przyjęte

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 10:36
Sejm uchwalił Prawo przedsiębiorców. Do najważniejszych rozwiązań należy m.in. wprowadzenie zasady domniemania uczciwości przedsiębiorcy i rozstrzygania wątpliwości faktycznych na jego korzyść.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy przedsiębiorca może zgłosić urzędnikom swoje propozycje zmian w przepisach

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 16:30
Głos Przedsiębiorcy – tak nazywa się zaktualizowana zakładka na portalu biznes.gov.pl, której zadaniem jest ułatwienie polskim przedsiębiorcom komunikacji z urzędnikami.
rozwiń zwiń