X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Rząd planuje ulgę dla firm, które innowacyjność przełożą na patenty i licencje

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 17:39
Rząd przyjął projekt ustawy, który między innymi przewiduje wprowadzenie tak zwanego IP BOX, czyli ulgi podatkowej dla firm, które będą osiągać dochody z komercjalizacji efektów swoich prac badawczo-rozwojowych.
Audio
  • Minister finansów Teresa Czerwińska, z którą rozmawiała Justyna Golonko - mówiła w radiowej Jedynce m.in. o projekcie rozwiązania podatkowego wspierającego innowacyjne firmy potrafiące efekty swych prac badawczo-rozwojowych przełożyć na konkretne patenty czy licencje.
Teresa Czerwińska
Teresa CzerwińskaFoto: Ministerstwo Finansów

To nowe i bardzo ważne wsparcie - mówiła w radiowej Jedynce w rozmowie z Justyną Golonko minister finansów Teresa Czerwińska. Jak podkreśliła - to kolejny krok w kierunku pobudzania innowacyjności i zmian w strukturze gospodarki.

Od pomysłu do przemysłu

Dodała, że konkurencyjność gospodarki zależy od tego, w jakim stopniu jest ona proinnowacyjna. Drugim krokiem - zaznaczyła minister - jest komercjalizacja wyników badań.

Teresa Czerwińska poinformowała, że dochody pochodzące z działalności badawczo- rozwojowej, w wyniku której powstają patenty i licencje później komercjalizowane w danej firmie będą opodatkowane stawką 5 proc.

Sprawdzone rozwiązanie

Jak dodała - jeśli firma będzie inwestować swój kapitał we własną działalność - to będzie mogła zaliczyć w koszty uzyskania przychodu odsetki, które mogłaby uzyskać, gdyby te pieniądze trzymała na lokatach.

Rozwiązania typu Innovation Box funkcjonują obecnie w wielu krajach Zachodniej Europy, m.in. we Francji, Irlandii, Holandii, Włoszech i Hiszpanii.

Justyna Golonko, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci o budżecie na 2018 rok. „Nie widać zagrożeń”

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 10:27
Sejm przyjął ustawę budżetową. Plan dochodów i wydatków zakłada wzrost gospodarczy na poziomie 3,8 procent i inflację w wysokości 2,3 procent. Deficyt budżetowy ma nie przekroczyć 41,5 miliarda złotych. W Rządach Pieniądza komentarz Jakuba Borowskiego z Credit Agricole, Mariana Szołuchy z Uczelni Vistula i Kamila Maliszewskiego z mBanku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rządy Pieniądza: Nie ma zagrożeń dla realizacji nowych programów rządu

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 11:48
Goście Polskiego Radia 24 Tomasz Kaczor (Prevision), Kazimierz Krupa(Drawbridge), Rafał Sadoch(Dom Maklerski mBanku) i dr Marian Szołucha(Akademia Finansów i Biznesu Vistula) dyskutowali o nowych projektach społecznych, których wprowadzenie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. O tym, jak mogą wpłynąć na budżet i finanse osobieste Polaków, w audycji Rządy Pieniądza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teresa Czerwińska o perspektywach polskiej gospodarki. Podstawą zdrowe finanse

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 14:43
Utrzymanie stabilności finansów publicznych przy wsparciu inkluzywnego wzrostu gospodarczego są priorytetami resortu finansów wyrażonymi w Aktualizacji Programu Konwergencji - powiedziała podczas spotkania z dziennikarzami minister finansów Teresa Czerwińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MF: po 7 miesiącach wyższe dochody budżetu

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 13:27
W okresie styczeń-lipiec 2018 r. dochody budżetu państwa były wyższe o 6 mld zł w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego - poinformowało Ministerstwo Finansów.
rozwiń zwiń