X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

"Sto lat przemian". Modułowa broń strzelecka hitem radomskiej fabryki broni

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 14:07
Fabryki Broni "Łucznik" - Radom inwestuje w nowoczesne technologie i urządzenia. Wszystko po to, by móc sprostać wyzwaniu jakim jest kontrakt, który firma podpisała z polską armią. Do 2020 roku zakład ma wyprodukować i dostarczyć wojsku ponad 53 tysiące karabinków Grot.
Audio
  • W radiowej Jedynce prezes Adam Suliga, z którym rozmawiała Anna Orzeł - opowiadał o historii i dniu dzisiejszym Fabryki Broni "Łucznik" - Radom.
Do 2020 roku Fabryka Broni Łucznik  Radom ma wyprodukować i dostarczyć wojsku ponad 53 tysiące karabinków Grot.
Do 2020 roku Fabryka Broni Łucznik – Radom ma wyprodukować i dostarczyć wojsku ponad 53 tysiące karabinków Grot.Foto: fabrykabroni.pl

Pierwsza produkcja w radomskich zakładach wytwarzających broń ruszyła w roku 1925. Już przed wojną należały one do bardzo nowoczesnych i zatrudniały 4-5 tys. ludzi.

Jak mówił w radiowej Jedynce prezes fabryki Adam Suliga - dziś firma szybko się rozwija, przyjmuje kolejnych pracowników, kupuje nowe maszyny a poprzez różne działania, jak prowadzenie szkolnictwa zawodowego - podnosi swój poziom techniczny.

Od roku radomska fabryka wytwarza seryjnie tzw. strzelecką broń modułową, czyli broń podzieloną na detale i elementy, które składają się w całość.

W zależności od potrzeb może to - np. być broń długa albo krótka. Pod tym względem - powiedział prezes fabryki - radomska firma przoduje i ma przewagę konkurencyjną nad innymi producentami podobnych systemów.

Anna Orzeł, ak, NRG

Partnerem audycji jest Polska Grupa Zbrojeniowa


PGZ 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Była słynna fabryka broni, będą biura i usługi

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 16:44
Centrum biurowo-usługowe planuje w ciągu 2 lat stworzyć na bazie obiektów byłej Fabryki Broni "Łucznik" w Radomiu Agencja Rozwoju Przemysłu.
rozwiń zwiń