X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

17 sierpnia 1991 r. Tego dnia wysłano w Polsce pierwszy e-mail

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 13:03
W październiku obchodzimy Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. Towarzyszą mu konferencje i warsztaty, które mają za zadanie podnieść świadomość społeczeństwa na temat cyberbezpieczeństwa i nowoczesnych technologii. 17 sierpnia 1991 roku to data, którą uważa się za początek ery Internetu w Polsce.
Audio
  • O cyberbezpieczeństwie i początkach Internetu w Polsce mówili w radiowej jedynce goście Tomasza Matusiaka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa odbywa sie we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. Każdy tydzień października opatrzony jest przewodnim hasłem.

Początek Internetu w Polsce

"W tym roku to: cyberhigiena, edukacja, cyber scams oraz nowoczesne technologie" - mówiła w radiowej Jedynce Magdalena Górnisiewicz z Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

Jak zaznaczyła - kampania ma pokazać wszystkie inicjatywy i działania, w państwach członkowskich Unii Europejskiej. NASK zgłosił ich 39.

17 sierpnia 1991 roku to data, którą uważa się za początek ery Internetu w Polsce. Tego dnia został wysłany pierwszy e-mail z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego do Kopenhagi. 

- To Państwowy Instytut badawczy NASK wprowadzał Internet w naszym kraju - przypomniał Krzysztof Silicki, dyrektor instytutu.

Społeczny aspekt Sieci

Jutro w Warszawie rusza dwudniowa konferencja SECURE 2018. Wydarzenie, ma swoje stałe miejsce w kalendarzu najważniejszych imprez związanych z tematyką bezpieczeństwa teleinformatycznego. Skierowana jest ona do specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa - podkreślił dyrektor NASK

Konferencja SECURE jest organizowana po raz 22. Uczestnicy obok zagadnień technicznych wymieniają się również wiedzą i doświadczeniami, związanymi ze społecznym aspektem Internetu.

Kampania "Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa" organizowana jest z inicjatywy Komisji Europejskiej. W Polsce wydarzenie koordynuje Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Tomasz Matusiak, ak, NRG

 

 


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyzwania twórców internetu. "Czeka nas 5G"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 14:39
- Mamy internet wszędzie i spodziewamy się go wszędzie. Jeśli nagle internetu nie zabraknie, np. w górach, gdzie nie ma zasięgu, jesteśmy po prostu zaskoczeni - mówił Łukasz Bromirski z Cisco Systems Polska. Jak temu zaradzić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak nowe technologie zmienią świat?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 18:50
Nikt nie przewidział sukcesu sieci internetowej i telefonii komórkowej, nikt też nie zdawał sobie sprawy z głębokości społecznych zmian, których katalizatorem się stały.
rozwiń zwiń