X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

E-zwolnienia. Konsultanci ZUS pomogą lekarzom

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 11:15
Już w najbliższą sobotę e-zwolnienia stają się jedyną możliwą formą zwolnień lekarskich. ZUS chce ułatwić lekarzom przejście od formy papierowej do e-ZLA. Dłużej otwarte będą sale obsługi klienta i Centrum Obsługi Telefonicznej.
Od początku grudnia papierowe zwolnienia lekarskie odchodzą do przeszłości.
Od początku grudnia papierowe zwolnienia lekarskie odchodzą do przeszłości.Foto: Pixabay

Od początku grudnia papierowe zwolnienia lekarskie odchodzą do przeszłości. Obowiązkowe stają się zwolnienia elektroniczne, czyli e-ZLA. Mimo że większość lekarzy zostało już przez pracowników ZUS przeszkolonych z obsługi systemu do wystawiania e-zwolnień i wyposażeni zostali we własne profile na Platformie Usług Elektronicznych, to ZUS chce być wsparciem dla świata lekarskiego w dniach przejścia z systemu papierowego na elektroniczny.

Biała Sobota 1 grudnia

W piątek, 30 listopada, lekarze będą mogli skorzystać z pomocy pracowników wszystkich sal obsługi klienta ZUS w kraju do godz. 18. Dzień później, czyli 1 grudnia, wszystkie oddziały ZUS organizują tzw. Białą Sobotę (godz. 9-13), podczas której lekarze będą mogli skorzystać z konsultacji w zakresie wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich.

Wszyscy ci lekarze, którzy nie mają jeszcze swojego profilu na PUE ZUS, będą mogli tego dnia zarejestrować profil, uzyskać certyfikat ZUS do podpisywania e-ZLA oraz przeszkolić się z wystawiania e-zwolnień. Medycy, którzy są zainteresowani tematyką e-zwolnień, ale nie dotrą w sobotę do oddziałów ZUS, będą mogli przez cały weekend skorzystać z pomocy konsultantów Centrum Obsługi Telefonicznej.

Pomoc nie tylko dla lekarzy

Infolinia ZUS w sobotę i niedzielę będzie czynna od 8.00 do 21.00. W tych dniach będzie obsługiwać tylko i wyłącznie sprawy związane z e-zwolnieniami. Z kolei już od 3 grudnia Centrum Obsługi Telefonicznej w zakresie e-ZLA będzie obsługiwać klientów w wydłużonych godzinach, tj. od 6 do 22. Numer infolinii to 22 560 16 00.

Zakład podkreśla, że nie tylko lekarze mogą skorzystać z wydłużonej pracy placówek i infolinii ZUS w zakresie e-zwolnień. Swój profil na PUE z dostępem do e-ZLA już w najbliższą sobotę będą mogli założyć także przedsiębiorcy. Na pomoc pracowników mogą liczyć również ubezpieczeni, chcący się zaznajomić z nowym prawem dotyczącym wystawiania zwolnień lekarskich.

ZUS, ak, NRG


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od połowy roku rewolucja w wystawianiu zwolnień. Będą tylko e-zwolnienia

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 15:02
Od 1 lipca 2018 roku zwolnienia będą wystawiane w wersji elektronicznej. Innych Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie będzie honorował. Znane nam papierowe L-4 odchodzą w przeszłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy rekordowo schorowani, zwłaszcza na depresję

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 10:51
Z nieopublikowanych jeszcze danych ZUS wynika, że w 2017 roku padł w Polsce rekord liczby wystawionych zwolnień lekarskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZUS: asystenci medyczni uprawnieni do wystawiania świadczeń medycznych

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 17:01
Od wtorku asystenci medyczni mogą wystawiać e-zwolnienia. - O samym zwolnieniu decyduje wyłącznie lekarz, a asystent wykona za lekarza techniczne czynności - wyjaśnia rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Wojciech Andrusiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od 1 grudnia koniec papierowych zwolnień lekarskich

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 15:43
Zwolnienia lekarskie w formie papierowej odchodzą do historii. Od 1 grudnia zastąpią je zwolnienia elektroniczne. Już w tej chwili połowa zaświadczeń L4 wystawiana jest właśnie w ten sposób. Jakie korzyści wynikają z tej zmiany? Na ten temat mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Kurowska z portalu PolitykaZdrowotna.com.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: nie ma odwrotu od e-zwolnień

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 11:29
- Nie ma odwrotu od obowiązku wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Nie będzie kolejnego wydłużania terminu wprowadzenia tej reformy - powiedziała w Krakowie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
rozwiń zwiń