X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Mieszkanie jako inwestycja. Na co uważać?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 08:33
Każda inwestycja na rynku nieruchomości łączy się z większym albo mniejszym ryzykiem, choć przy bardzo niskim jak obecnie oprocentowaniu lokat bankowych i tak wiele osób uważa, że nieruchomości to najkorzystniejsza forma inwestowania pieniędzy. 
Audio
  • Czy mieszkanie to zawsze pewna i dochodowa inwestycja? Okazuje się, że nie jest tak w każdym przypadku. O tym w rozmowie na antenie radiowej Jedynki Tomasza Matusiaka z ekspertami rynku nieruchomości.
Inwestycja w mieszkanie w dużym mieście, jest obecnie zdecydowanie bardziej zyskowna niż trzymanie pieniędzy w banku na lokacie.
Inwestycja w mieszkanie w dużym mieście, jest obecnie zdecydowanie bardziej zyskowna niż trzymanie pieniędzy w banku na lokacie.Foto: Pixabay

Jak mówił w radiowej Jedynce Marcin Krasoń z Home Brokera - osoby, które inwestują w nieruchomości obawiają się spadku ich wartości. W przypadku, gdy ma to miejsce - na inwestycji mieszkaniowej tracimy.

Ryzyko wzrostu stóp

Jeżeli mieszkanie kupujemy na kredyt - istnieje ryzyko wzrostu stopy procentowej, co skutkuje wyższymi ratami zaciągniętego kredytu.

Kolejnym ryzykiem, jest np. takie, że nie znajdziemy szybko na kupione mieszkanie najemców, a lokal który stoi pusty generuje tylko koszty i inwestycja może się nie zwrócić.

Lepiej niż w banku


W tym wypadku rentowność zależy od ceny zakupu i stawek najmu. Mimo to, wiele osób chętnie inwestuje w mieszkania na wynajem.

W dużych miastach średnia roczna stopa wzrostu w tym przypadku wynosi od 4 do 6 procent, czyli znacznie więcej aniżeli w przypadku lokat bankowych.

Tomasz Matusiak, ak, NRG


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mieszkania atrakcyjną formą inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 09:09
Polacy nadal chętnie inwestują w mieszkania. W porównaniu do ubiegłego roku do 28 proc. zwiększył się odsetek nabywców mieszkań z przeznaczeniem pod wynajem - wynika z analizy RynekPierwotny.pl oraz Metrohouse.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rynek nieruchomości: szczyt kupowania mieszkań za nami?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 20:15
Nad rynek nieruchomości nadciąga ochłodzenie. Jak wynika z analiz, rosnące ceny mieszkań sprawiają, że na rynku jest coraz mniej kupujących.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rynek mieszkaniowy na wysokich obrotach

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 21:10
Ruch na rynku mieszkaniowym nie słabnie. Utrzymuje się nadal zwiększony popyt na nowe lokale. Także ci, którzy planują zakup mieszkania pod wynajem za gotówkę lub w kredycie – nie mogą narzekać na brak chętnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od 1 stycznia nowe przepisy dotyczące inwestowania w nieruchomości. Czym są F.I.N.N.-y?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 15:10
Od 1 stycznia 2019 roku w życie ma wejść ustawa o FINN-ch, która wprowadzi do polskiego prawa status firmy inwestującej w najem nieruchomości – F.I.N.N. To rozwiązanie przyjęte na wzór funkcjonujących w Unii Europejskiej podmiotów typu REIT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krótkoterminowy najem daje zarobić. Zaostrzenie przepisów może to zmienić

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 16:50
Najem krótkoterminowy jest dobrym sposobem na dodatkowy zarobek. Specjalne serwisy i strony internetowe skupiają w jednym miejscu osoby wynajmujące pokoje.
rozwiń zwiń