X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Lekarze od rana wystawili kilkadziesiąt tysięcy nowych e-zwolnień

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 14:04
Tylko dzisiaj od rana lekarze i asystenci medyczni wystawili 30 tysięcy nowych e-zwolnień - poinformował rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. Od 1 grudnia w lekarze mogą wystawiać zwolnienia tylko w formie elektronicznej, papierowe mogą być wykorzystywane w wyjątkowych sytuacjach, np. w razie awarii systemu.
Audio
  • Wojciech Andrusiewicz: "Biała Sobota" pomogła lekarzom (IAR)
  • Wojciech Andrusiewicz: dziś od rana sporo wystawionych e-zwolnień (IAR)
  • Wojciech Andrusiewicz: e-zwolnienia mogą wystawiać nie tylko lekarze ale też asystenci medyczni (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: kan_chana / Shutterstock.com

Rzecznik wyjaśnił, że w zorganizowaną przez Zakład tzw. Białą Sobotę lekarze mogli korzystać z konsultacji w zakresie wystawiania elektronicznych zwolnień. Ta sobota przyniosła spodziewany efekt - podkreślił Wojciech Andrusiewicz. Poinformował, że do placówek ZUS przybyło 800 lekarzy, którzy skorzystali z porad, założyli sobie profile na Platformie Usług Elektronicznych i przeszli szkolenia z wystawiania e-zwolnień.

Sporo pytań o e-zwolnienia

Było też kilkaset telefonów w sprawie wystawiania zwolnień na czynną przez cały weekend infolinię ZUS. Można uznać, że ta "Biała Sobota" to sukces, co obrazują dane z dzisiejszego poranka - powiedział rzecznik. Wyjaśnił, że skoro od rana było wystawionych ponad 30 tysięcy e-zwolnień, to należy się spodziewać, że dzisiaj do wieczora przekroczone będzie 100 tysięcy takich zwolnień. Dodał, że w szczycie wystawianych jest 17 e-zwolnień na sekundę, co jest rekordem, ponieważ poprzedni rekord sprzed tygodnia wynosił 15 e-zwolnień na sekundę. Rzecznik poinformował też, iż od piątku do niedzieli przybyło blisko 2 tysiące lekarzy, którzy po raz pierwszy wystawili e-zwolnienia.

E-zwolnienia wystawią też asystenci

Wojciech Andrusiewicz przypomniał, że elektroniczne zwolnienia mogą wystawiać nie tylko lekarze ale też asystenci medyczni, których obecnie do systemu jest wpisanych ponad 6 tysięcy i systematycznie ich przybywa.

Rzecznik zaznaczył, że elektroniczne zwolnienia są wygodne zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów. Po wpisaniu numeru PESEL lekarze mają wszystkie dane i nie muszą ich wprowadzać, jak było w przypadku zwolnień papierowych, ręcznie. E-zwolnienie automatycznie trafia do ZUS i pacjent nie musi osobiście dostarczać zwolnienia w wersji papierowej.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Zobacz więcej na temat: zwolnienia lekarz ZUS
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co warto wiedzieć o e-zwolnieniu?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 13:51
Od 1 lipca wszyscy lekarze będą wystawiać zwolnienia w formie elektronicznej. Obecnie jesteśmy w okresie przejściowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

E-zwolnienia. Konsultanci ZUS pomogą lekarzom

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 11:15
Już w najbliższą sobotę e-zwolnienia stają się jedyną możliwą formą zwolnień lekarskich. ZUS chce ułatwić lekarzom przejście od formy papierowej do e-ZLA. Dłużej otwarte będą sale obsługi klienta i Centrum Obsługi Telefonicznej.
rozwiń zwiń