X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

COP24. Poznamy oficjalne stanowiska państw uczestników

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 10:37
W drugim tygodniu konferencji COP24 w Katowicach do negocjacji włączą się ministrowie środowiska z całego świata. W szczycie klimatycznym ONZ biorą udział delegaci z prawie 200 państw.
Audio
  • Ekspert Koalicji Klimatycznej profesor Zbigniew Karaczun, mówi co wydarzy się podczas drugiego tygodnia konferencji COP24 w Katowicach. (IAR)
Szczyt klimatyczny w Katowicach potrwa do 14 grudnia.
Szczyt klimatyczny w Katowicach potrwa do 14 grudnia.Foto: Pixabay

Ekspert Koalicji Klimatycznej profesor Zbigniew Karaczun wyjaśnia, że ministrowie środowiska będą prezentowali oficjalne stanowiska swoich krajów, ale równolegle będą prowadzone konsultacje za zamkniętymi drzwiami, czyli rozmowy kuluarowe.

"Politycy są nauczeni tego, żeby jednak być bardziej elastyczni, oni mogą podjąć znacznie szersze decyzje niż dotychczasowi negocjatorzy, którzy są ograniczani tak zwanymi instrukcjami wyjazdowymi, bo każdy dostaje na co się może zgodzić, a na co się nie może zgodzić. Ministrowie mogą wyjść w tych rozmowach poza instrukcje i mogą szukać szerszego pola dla porozumienia i mam nadzieję, że takie pole zostanie znalezione" - powiedział. 

Czytaj więcej:

cop pap1200.jpg
Szczyt klimatyczny w Katowicach przekroczył półmetek.

Od 3 grudnia w Katowicach delegaci z całego świata negocjują dokument, który ma wskazać, w jaki sposób państwa mają wdrożyć porozumienie paryskie. W 2015 roku w Paryżu prawie dwieście państw zobowiązało się do podjęcia działań na rzecz zatrzymania globalnego ocieplenia na poziomie dwóch stopni Celsjusza - a w razie możliwości - 1,5 stopnia - powyżej średniej temperatur sprzed rewolucji przemysłowej. Było to pierwsze w historii powszechne, prawnie wiążące światowe porozumienie w dziedzinie klimatu.

COP24 to nazwa nieformalna 24 Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. W Katowicach bierze w niej udział udział około 30 tysięcy zarejestrowanych uczestników. Szczyt potrwa do 14 grudnia.

IAR, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie taki Śląsk czarny, jak go malują!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 17:27
Śląsk kojarzy się zwykle z węglem, kopalniami, kominami... W ramach audycji "Lato z przyrodą" Karolina Rożej odwiedziła osadę Hamerla na terenie Katowic, żeby... obalić ten stereotyp!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewodnicząca Zgromadzenia Ogólnego ONZ: szczyt w Polsce to nie przypadek

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 19:50
- Organizacja szczyt klimatycznego już po raz trzeci w Polsce to nie przypadek, ale dowód zaangażowania tego kraju w działania na rzecz klimatu - powiedziała w sobotę w Katowicach przewodnicząca Zgromadzenia Ogólnego ONZ María Fernanda Espinosa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Mróz: przez kilka dekad nasza energetyka będzie oparta o węgiel

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 17:03
- Dziwi mnie nacisk w Unii Europejskiej na odchodzenie od węgla. Mówimy wyraźnie, że dla nas, przez najbliższe kilka dekad, głównym elementem bezpieczeństwa energetycznego będzie węgiel - mówił w Polskim Radiu 24 senator PiS. Krzysztof Mróz odniósł się w ten sposób do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który podczas szczytu COP24 stwierdził, że "nie ma dzisiaj strategii całkowitej rezygnacji z węgla w Polsce".  
rozwiń zwiń