X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

"Rządy Pieniądza". Wigilia 2018. Drożej niż przed rokiem, ale wzrost cen umiarkowany

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2018 10:01
Gośćmi Sylwii Zadrożnej w Polskim Radiu 24 byli: Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha, Mariusz Adamiak z PKO BP oraz ekonomista Cezary Mech, były minister finansów.
Audio
  • Gośćmi Sylwii Zadrożnej w Polskim Radiu 24 w audycji "Rządy Pieniądza" byli: Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha, Mariusz Adamiak z PKO BP oraz ekonomista Cezary Mech, były minister finansów. (Cz.1)
  • Gośćmi Sylwii Zadrożnej w Polskim Radiu 24 w audycji "Rządy Pieniądza" byli: Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha, Mariusz Adamiak z PKO BP oraz ekonomista Cezary Mech, były minister finansów. (Cz.2)
Barszcz z uszkami to tradycyjna potrawa wigilijna.
Barszcz z uszkami to tradycyjna potrawa wigilijna. Foto: Pixabay

Debatę rozpoczęto od kosztów tegorocznej wigilijnej kolacji dla 4 osób.

Z badania "Rzeczpospolitej" wynika, że w tym roku wyniosą one około 100 złotych (same składniki, bez półproduktów i dań gotowych), czyli o nieco ponad 4 proc. więcej niż przed rokiem.

Zdaniem Andrzeja Sadowskiego - Wigilia kosztuje jednak sporo więcej, ponieważ trzeba również doliczyć nasz czas pracy niezbędny do przygotowania kolacji, a nie tylko liczyć ceny składników. "Nasza praca według urzędowego cennika też jest droższa" - podkreślił gość.

Mariusz Adamiak zauważył, że ceny "rosną bardziej niż umiarkowanie" i jest szansa, że wzrost cen koszyka konsumpcyjnego w tym roku "będzie niewiele powyżej 1 procenta", choć na początku roku spodziewano się wyższego ogólnego wzrostu cen.

Jak zauważył Cezary Mech - jeśli chodzi o trend - to np. w wypadku kosztów świątecznych prezentów dziś wydajemy ponad 2 razy niż 10 lat temu, natomiast jeżeli chodzi o koszty Wigilii przeznaczamy na nie 50 proc. więcej, co nie wynika ze wzrostu cen, ale z poprawy sytuacji materialnej Polaków - choć wyliczenia różnych instytucji są w tym wypadku często rozbieżne.

Sylwia Zadrożna, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak